کد خبر: 3649810
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
حجت‌الاسلام نکونام:
گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع) رعب آفرین بودن برای دشمن را لازمه نیروهای مسلح و انتظامی دانست و گفت: نخستین شاخصه رعب آفرینی بنا بر فرمایش امام سجاد(ع) داشتن عده است، باید بر عدد نیروها بیفزاییم تا ترس در دل دشمن بیندازیم.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، صبح امروز 15 مهرماه در آیین صبحگاه مشترک و رژه نیروهای انتظامی استان که با حضور جمعی از مسئولین و نیروهای انتظامی استان برگزار شد، با تبریک هفته نیروی انتظامی، گفت: این ایام فرصتی مغتنم برای بیان فداکاری‌ها و ایثارگری‌های عزیزان نیروی انتظامی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه مردم همواره از نیروهای انتظامی به دلیل برقراری امنیت قدردان هستند، افزود: نیروهای انتظامی باید با شناخت نقاط ضعف خود درصدد برطرف کردن آن‌ها برآیند و نقاط قوت خود را پررنگ‌تر به جامعه نشان دهند.
وی یکی از مهم‌ترین نقاط قوت نیروهای انتظامی را خدمت تحت فرماندهی ولی امر مسلمین و نائب امام عصر(عج) برشمرد و اظهار کرد: تحت این فرماندهی بودن لوازمی نیز دارد که همه مردم، نیروهای مسلح و انتظامی باید به آن پایبند باشند.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع) رعب آفرین بودن برای دشمن را لازمه نیروهای مسلح و انتظامی دانست و خاطرنشان کرد: نخستین شاخصه رعب آفرینی بنا بر فرمایش امام سجاد(ع) داشتن عده است، باید بر عدد نیروها بیفزاییم تا ترس در دل دشمن بیندازیم.
حجت‌الاسلام نکونام کارآمدی را دیگر ویژگی نیروهای نظامی و انتظامی خواند و افزود: نیروهای مسلح باید قوی، قدر و توانمند باشند. داشتن فناوری‌ها و توانمندی‌ها نیز در مقابله با دشمن بسیار مهم است.
نماینده ولی‌فقیه در استان حراست از درون و برون را از دیگر توصیه‌های امام سجاد(ع) به نیروهای مسلح برشمرد و اظهار کرد: نیروهای مسلح باید دارای سلامت روح، تعهد و اخلاق کاری باشند.
امام جمعه شهرکرد عنوان کرد: به هم پیوستگی در میان نیروهای نظامی باید همانند رأفت و رحمت در برخورد با مردم جاری باشد.
وی داشتن تدبیر در تمامی امور را دیگر ضرورت‌های نیروهای نظامی خواند و افزود: با تدبیر درونی به جامعه امنیت مدبرانه را القا کنیم.
حجت‌الاسلام نکونام داشتن ایمان را شاخص‌ترین ویژگی نیروهای نظامی و انتظامی دانست و گفت: داشتن ایمان و انس با خدا در تمام لحظات و امور نیروهای نظامی بسیار مهم است لذا نباید گرفتار دنیاگرایی، ترس و ضعف شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: