کد خبر: 3649831
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری تبریز، اظهار کرد: قرآن بزرگترین هدیه الهی است که خداوند متعال با فرستادن آن توسط پیامبر(ص) بر بشریت منت نهاده و بهترین راهنمایی است که انسان را به سعادت و کمال می‌رساند‌.

حجتالاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: قرآن بزرگترین هدیه الهی است که خداوند متعال با فرستادن آن توسط پیامبر(ص) بر بشریت منّت نهاده و بهترین راهنمایی است که انسان را به سعادت و کمال می‌رساند‌ و قرآن چشمه جوشان علم و معرفت است برای کسانی‌ که آن را بفهمند و درک کنند.   
وی افزود: گرچه قرآن کامل‌ترین مجموعه معارف بشری و علوم اسلامی است و در همه زمینه‌های علمی و اعتقادات دینی بهترین دستورات را ارائه می‌دهد‌ ولی هدف اصلی آن گسترش فرهنگ انسانیت و انسان زیستن در هر دو جهان است.
وی با استناد به آیة 12 سوره طلاق خاطرنشان کرد: در این آیه میخوانیم: خداست كه هفت آسمان و نيز مثل آنها هفت زمين را آفريد. همواره فرمان او در ميان آنها نازل مىشود تا بدانيد كه خدا بر هر كارى تواناست و اينكه يقيناً علم خدا به همه چيز احاطه دارد.
حجت‌الاسلام حمیدی ادامه داد: تفاوت علم و معرفت در این است که معرفت یک باور دینی و درونی است که خداوند در آیات و سوره های مخلف به اشاره فرموده است.  
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، با مقدس دانستن وجود الله یادآور شد: الله وجود مقدسي است که مستجمع جميع صفات کمال است و حضرت او کمترين نقصي در هيچ ناحيه اي ندارد، اما به تعبیر قرآن خدا کسی است که هفت آسمان و هفت زمین را آفريده است و ميان اين هفت آسمان و هفت زمين فرمان او به طور دائم در جريان است.
وی افزود: در هیچ جا به اندازه قرآن به اهمیت علم، دانش و معرفت افزایی توجه نشده است. 
حجت‌الاسلام حمیدی از پر نشدن وجود انسان از معرفت گفت و تاکید کرد: حقیقت این است که وجود انسان هرگز از معرفت پر نمی‌شود و اگر عمری صدها برابر حضرت نوح(ع)، هم داشته باشد و همه روزهای حیاتش را بیدار بماند و جز کسب معرفت به کار دیگری مشغول نباشد باز برای کسب معرفت آماده است، به عبارت دیگر، ظرفيتی که پروردگار عالم برای کسب معرفت به انسان عطا کرده نامحدود است و گستره آن قابل درک نيست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: