کد خبر: 3649914
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
سرهنگ علینژاد:
گروه اجتماعی: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیهبا اشاره به شهدای مدافع حرم، گفت: شهدای نظام مقدی جمهوری اسلامی ایران پیام قیام امام حسین (ع) را درک کرده و ادامه دهنده راه قیام کربلا هستند.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، شب گذشته 14 مهر ماه کریم علینژاد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه، در مراسم گرامیداشت یاد شهید مدافع حرم، سعید شبان  کهدر محله قاسمیه ارومیه برگزار شد اظهار کرد: شهدای جمهوری اسلامی ایران در مکتب امام حسین (ع) راه و رسم ایثار و شهادت را آموخته و در در مکتب عاشورا تعلیم دیده و درس آموخته اند.

وی ادامه داد: ایستادگی در برابر ظالم و حمایت از مظلوم توسط مردم و سلحشوران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باعث شده ملت ایران تبدیل به الگویی برای جهانیان شوند.

علینژاد با اشاره به اهمیت و جایگاه مدافعان حرم در جامعه، افزود: اگر رشادت ها و از جان گذشتگی های مدافعان حرم نبود اکنون باید در کوچه ها و محلات کشور با تکفیری ها جنگ می کردیم.

وی تاکید کرد: مدافعان حرم برای ایجاد امنیت و آرامش مردم ایران، در مبارزه با وحشی گری های تکفیری ها، جان خود را هزاران کیلومتر دورتر به خطر انداخته اند.

وی عنوان کرد: وظیفه خانواده ها آشنا ساختن فرزندانشان با شهدا و فرهنگ شهادت بوده و پدر و مادران باید فرزندانشان را انقلابی و حسینی تربیت کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه بیان کرد: برای تربیت انقلابی فرزندان، شهید سعید شبان و سایر شهدای عزیز، الگویی برای همه خانواده ها هستند.

یادآور می شود، شهید مدافع حرم سعید شبان بعنوان اولین شهید ارومیه، در شهریور 93 در جنگ با تکفیری های داعش در اربیل عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: