کد خبر: 3649955
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
آهنگریان عنوان کرد:
گروه اجتماعی: مدرس دانشگاه علمی ـ کاربردی ابهر گفت: همانگونه که اجرای مسابقات در رشته‌های مختلف قرآنی ابتدا موجب توجه بیشتر از جهت کمی و کیفی به قرآن شده و صد البته اخلاق و رفتار قرانی را در آنان ایجاد می‌کند و این امر می‌تواند منجر به نهادینه‌سازی رفتار قرآنی در جامعه شود.
هما آهنگریان، مدرس دانشگاه علمی‌ ـ کاربردی ابهر که رتبه اول کشوری سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت مراکز علمی‌ ـ کاربردی در نقد و بررسی کتاب درسی دانشگاهی با نقد دانش خانواده و جمعیت، که توسط جمعی از نویسندگان تالیف شده را در سال‌جاری کسب کرده است، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان، اظهار کرد: اجرای مسابقات برای بارور کردن استعدادها و ایجاد رقابت سالم بین تمامی اقشار همیشه موجب پیشرفت و جلب توجه در خصوص موضوع مورد نظر می‌شود.

وی افزود: طبیعی است که در زمینه مسائل دینی و قرآنی نیز اجرای مسابقات مهم و موثر است همانگونه که اجرای مسابقات در رشته‌های مختلف قرآنی ابتدا موجب توجه بیشتر از جهت کمی و کیفی به قرآن شده و صد البته اخلاق و رفتار قرآنی را در متسابقین ایجاد کند و این امر می‌تواند نهادینه شدن رفتار قرآنی در جامعه را به همراه داشته باشد.

برگزیده کشوری سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت مراکز علمی‌ ـ کاربردی در نقد و بررسی کتاب درسی دانشگاهی، گفت: نقد یعنی ارزیابی منصفانه یک چیز که در آن ضمن بیان نقاط قوت، به نقاط ضعف نیز پرداخته شده و برای رفع نقاط ضعف با ارائه پیشنهادات سازنده، تلاش شود.

آهنگریان با اشاره به اینکه طبیعی است که برای قضاوت در مورد هر مطلبی ابتدا از جهت اعتقادی باید آن را قبول داشت و سپس در خصوص آن اطلاعات و معرفت کافی بدست آورد، تصریح کرد: چگونه یک منتقد بی‌دین می تواند یک اثر دینی و اسلامی را نقد کند؟ لذا حساسیت انتقاد در مسائل دینی و آثار اسلامی بیش از سایر حوزه‌هاست.

این منتقد با اشاره به اینکه برای حضور در عرصه نقد باید با مطالعه و دانش کافی وارد شد، تاکید کرد: در حوزه دینی از منابع معتبر همچون کتاب آسمانی و بهره‌گیری از سنت معصومین و منابع غنی اسلامی که خوشبختانه در این زمینه منابع خوبی وجود دارد باید استمداد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: