کد خبر: 3650023
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
استاندار خراسان رضوی:
گروه سیاست و اقتصاد: استاندار خراسان رضوی گفت: تولید و اشتغال در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین مشکلات ما مبدل شده است و باید به صورت جدی پیگیری شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی،‌ در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که امروز برگزار شد، اظهار کرد: طبق آخرین آمار سازمان برنامه و بودجه در پایان تابستان امسال، توانستیم با ایجاد حدود ۱۷۵ هزار ظرفیت شغلی از مرز دو میلیون و ۱۰۰ نفر شاغل در سال عبور کنیم و این خود نشان‌دهنده ظرفیت‌های کم نظیر خراسان رضوی در ایجاد ۱۶۰ هزار فرصت شغلی است که با توجه به چشم‌انداز برنامه ششم در نظر گرفته شده است.
وی افزود: امیدواریم که در پایان برنامه ششم شاهد روستاهای آباد و پررونق باشیم و روستاها بتوانند در حوزه تولید سهم و نقش خود را به خوبی ایفا کنند. همچنین شرایط سکونت مردم در روستاها آنگونه فراهم شود که در پنج سال آینده رشد جمعیت روستایی را با توجه به درکی که امروز مردم از مشکلات شهرنشینی و حاشیه‌نشینی دارند، شاهد باشیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در پاییز گذشته حدود ۸۶۵ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی خسارت متحمل شدیم، تصریح کرد: در روستاهایی همانند خلیل‌آباد با توجه به بازدیدی که صورت گرفت، تولید محصولاتی مانند انار و انگور به نصف مقدار خود رسیده بود. همچنین در حوزه تولید مرغ و طیور وجود آنفلونزا مرغی، زلزله و سیل همه آسیب‌هایی هستند که استان با آن ها رو‌به‌رو است اما با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که در حوزه‌های مختلف انجام شده است، امیدواریم بتوانیم به اهداف خود در افزایش تولید، اشتغال و صادرات دست پیدا کنیم و در مرحله اول آن که در سال ۹۶ در حال اجرا است پس از رشدی شدید در سال های آینده در اجرای سند ششم توسعه روندی منطقی و آرام را پیگیری کنیم.
وی ادامه داد: در رابطه با کمک های فنی و اعتباری علاوه بر ۲۴ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده در نظر داریم از محل  ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از تبصره ۱۸ که برای مسائل تولید و اشتغال و ۱۰ هزار میلیارد تومان که برای طرح های روستایی در کشور تخصیص داده شده، بهره‌وری کافی داشته باشیم تا روستاها و مناطق محروم بتوانند روند سریع‌تری را برای توسعه داشته باشند.
رشیدیان با اشاره به اینکه به منظور نظارت این اعتبارات آیین‌نامه‌ای برای کمک‌های فنی و اعتباری تنظیم شده است تا روند اجرایی دستگاه ها براساس اهداف این آیین‌نامه باشد، ابراز کرد: به نظر می رسد با توجه به حجم پولی که از هفته آینده دریافت و تسهیلاتی که به مردم ارائه می دهند و با توجه به محدودیت زمانی یک ساله‌ای که جذب این اعتبارات دارند، در ماه‌های آینده شاهد رشد بسیار بالایی در تولید و اشتغال باشیم.
وی با تاکید بر اهمیت استفاده از مراکز فکری و اتاق های فکر موجود در استان، افزود: این مراکز فکری ظرفیت بسیار خوبی دارند و ما باید از آن ها استفاده کنیم که نمودی از این موضوع را می توانیم در پارلمان مشورتی زنان که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده است، ببینیم چراکه امروز ظرفیت ویژه‌ای را در میان زنان فرهیخته استان پیدا کرده‌ایم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: