کد خبر: 3650057
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان:
گروه سیاست و اقتصاد: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: بزرگراه‌ها و آزاد راه‌های استان هرمزگان ایمن سازی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از هرمزگان، به نقل از راهداری  حمل و نقل جاده ای هرمزگان، داریوش باقرجوان در جلسه هم اندیشی که با فرمانده پلیس راه به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد، بیان داشت: مهمترین موضوع در زندگی انسان موضوع سلامتی و تندرستی است همانطورکه همه می دانیم هیچ مهمی مهمتر از این نیست که انسان بتواند در کنار خانواده و عزیزان خود در صحت و سلامت زندگی کند پس ایمنی راه یعنی تضمین این موضوع مهم و عدم توجه به آن باعث خسارتهای مالی، جانی، عاطفی و احساسی می شود بنابراین توجه به ایمنی و اهمیت آن از سیاست های اصلی و کلی این اداره‌کل است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان هرمزگان  افزود: سیاست کلی این اداره کل به جهت اهمیت ایمنی راهها استاندارد سازی راهها است، به طوری که راهها بایستی به گونه ای ایمن سازی شوند که خود معرف و بخشنده باشند و علائم زبان گویا جهت رانندگان باشد که این امر در این اداره کل در حال انجام است.
وی ادامه داد: در همین راستا می توان به مهمترین اقدامات از قبیل مطالعه استانداردسازی ۳۴ کیلومتر آزاد راه و ۲۶۰ کیلومتر بزرگراه بندرعباس - سیرجان اشاره کرد که با استفاده از تجارب مهندسان مشاور متخصص در امر ایمن سازی راهها در حال مطالعه در تمام زمینه های ایمنی مانند اصلاح حفاظ ها، اصلاح و جانمایی علائم، اصلاح راههای دسترسی غیر استاندارد و تقاطع‌ها است.
باقر جوان در ادامه این جلسه اشاره ای به اصلاح شیب جاده ها کرد و گفت: جهت کاهش تصادفات واژگونی تاکنون بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر شیب جاده های استان اصلاح شده است.
این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر تعامل بیشتر بین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شهرستانهای تابعه با فرمانده هان پلیس راه استان و شهرستانها گفت: پلیس راه و راهداری و حمل و نقل جاده ای دو ارگانی هستند که بایستی بیشتر در زمینه اهمیت ایمنی و کاهش تصادفات و تلفات با یکدیگر تعامل برقرار کنند که قطعا تعامل بیشتر این دو ارگان می تواند نقش مهمی در جهت بهبود ایمنی، تغییر رفتار رانندگان به وجود آورده که به تبعیت از آن شاهد کاهش تلفات جاده ای خواهیم بود.
در ادامه این جلسه هم اندیشی سرهنگ اسفندانی رئیس پلیس راه استان گفت: هدف از این تعامل ارائه خدمات و راهکارهای موثر جهت کاهش تلفات جاده ای و خدمت و جلب رضایت مردم شریف استان که به حق لایق خدمات شایسته هستند، هست.
سرهنگ اسفندانی ضمن تشکر از عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در راستای افزایش و نصب دوربین های سرعت سنج و کنترل و نظارت ثبت تخلفات جاده ای هوشمند که از سال ۱۳۸۲ از هشت دستگاه به ۷۲ دستگاه ارتقاء یافته اظهار امیدواری کرد که ۳۲ دستگاه جدیدی که پایاه های دوربین ها در سطح محورهای مواصلاتی استان نصب گردیده هرچه سریعتر به بهره برداری برسد گفت: براساس آمار اعلام شده ازسوی پزشک قانونی در ۵ ماهه سالجاری ۷ درصد کاهش تلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بوده ایم که این نشانگر زحمات و تلاش عزیزان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و مسئله دیگر می توان به آموزش مستمر اشاره کرد.
در پایان این نشست مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از فرمانده پلیس راه استان و فرمانده هان پلیس راه شهرستانهای استان به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی با اهداء لوح جهت همکاری و تعامل خوب این مجموعه تقدیر و تشکر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: