کد خبر: 3650066
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
فرماندهی انتظامی هرمزگان:
گروه اجتماعی: فرماندهی انتظامی هرمزگان گفت: امنیت امروز کشور در منطقه بی‌مثال است که این امنیت با همت نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی برقرارشده است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از هرمزگان، به نقل از ایسنا، سردار عزیز اله ملکی در صبحگاه مشترک یگان‌های انتظامی و نظامی مستقر در هرمزگان که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در بندرعباس برگزار شد، بیان کرد: هفته نیروی انتظامی امسال با شعار "پلیس برای امنیت، امنیت برای همه" از 14 مهرماه با حضور پرسنل نیروی انتظامی در مصلاها با اقامه نماز جمعه با گرامیداشت یاد و نام شهدا آغاز شد.
وی اضافه کرد: امنیت امروز کشور در منطقه بی‌مثال است که این امنیت با همت نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی برقرارشده است.
سردار ملکی افزود: در مبارزه با قاچاق نیروی انتظامی گام‌های بزرگی برداشته است و با توجه به فرمایشات فرمانده کل قوا در این خصوص مبارزه با قاچاق کالا و مواد و مخدر با مبارزه با سرشاخه‌ها و باندهای اصلی در دستور کار ناجا قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: تقویت ایستگاه‌های ایست و بازرسی از اهم فعالیت‌های نیروی انتظامی بوده است و با این امر اقدامات خوبی در زمینه کشفیات انواع کالاها در این ایستگاه‌ها صورت گرفته است.
فرماندهی انتظامی هرمزگان تصریح کرد: نیروی انتظامی در محل‌های مختلف خدمات شایسته‌ای را برای شهروندان به ارمغان آورده است و خدمات این نیرو با محوریت مردم صورت می‌گیرد.

وی ابراز کرد: همچنین این نیرو اقدامات مناسبی را در زمینه‌های ترافیکی انجام داده است و طی سه سال متوالی رشد بسیار خوبی را در این زمینه داشته‌ایم که در اینجا از نهادهایی که در این زمینه با نیروی انتظامی همکاری داشته‌اند تشکر می‌کنم.
سردار ملکی اظهار کرد: پليس استان هرمزگان طي 6 ماه نخست سال جاري، با تلاش شبانه‌روزی، اشراف کامل اطلاعاتي بر محورهاي مواصلاتي و اجراي طرح‌های پاک‌سازی نقاط آلوده، هزار و 877 دستگاه خودرو سبک و سنگين و 12 فروند شناور حامل کالاي قاچاق را شناسايي و توقيف کردند.
وی عنوان کرد: در این مدت مجموعاً 2 هزار و 340 ميليارد ریال انواع کالای قاچاق کشف‌شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 24 درصد افزایش داشته است.
سردار ملکی با اشاره به کاهش هشت‌درصدی وقوع سرقت‌ها در استان، اضافه کرد: در زمینه ترافیکی و حوادث جاده‌ای درون و برون‌شهری نیز به لطف خداوند وضیعت خوب و قابل قبولی را شاهد هستیم به‌گونه‌ای که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، متوفیان ناشی از تصادفات 20 درصد و مصدومان تصادفات 7 درصد کاهش داشته است.
فرماندهی انتظامی هرمزگان در ادامه تعداد کل تماس‌های شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 استان را 146 هزار و 351 فقره عنوان و گفت: از این تعداد تماس‌ها، 48 هزار و 481 فقره عملیاتی و 90 هزار و 875 فقره منجر به راهنمایی و ارشاد از سوی مأموران شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: