کد خبر: 3650079
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
قیصری:
گروه فرهنگی: رئیس اداره مبلغین خواهر دفتر تبلیغات اصفهان با بیان جزئیات طرح اعزام هفتگی مبلغان خواهر به مناطق محروم و آسیب پذیر گفت: مبلغان خواهر با غنای علمی حوزوی به صورت تخصصی جایگزین افراد غیرمتخصص خواهند شد.
حجت‌الاسلام حجت‌الاسلام محمد قیصری، رئیس اداره مبلغین خواهر دفتر تبلیغات اصفهان در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر از برگزاری نخستین طرح اعزام مستمر مبلغات خواهر در استان چهار محال و بختیاری گفت: بعضاً افرادی که از لحاظ علمی احاطه ای بر مسائل دینی و اسلامی و فرهنگی ندارند صرفاً به دلیل برخی ویژگی های دیگر به عنوان سخنران در این مراسم خانگی حاضر می شوند و همین افراد از سوی خانم ها برای برگزاری جلسات مذهبی انتخاب می شوند که این ضعف علمی می تواند آسیب هایی را به دنبال داشته باشد.
حجت‌الاسلام قیصری افزود: مبلغاتی که در طرح اعزام مستمر شرکت می کنند باید سطح دو حوزه را گذرانده باشند و در کنار داشتن اندوخته ی علمی ، مهارت های بیان معارف را نیز داشته باشند، البته هر دو هفته یک جلسه ی آموزشی ویژه ی مبلغات شناسایی شده با حضور بهترین اساتید کشوری برگزار می شود .
رئیس اداره مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اصفهان گفت: مبلغان خواهر متخصص نسبت به اقتضائات و نیازهای هر منطقه و آسیب های موجود در منطقه مورد نظر توجیه می شوند تا بتوانند با حضور خود از سطح آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی در محلات بکاهند و در این زمینه بسته های فرهنگی و محتوایی لازم از سوی دفتر تبلیغات در اختیار بانوان مبلغه قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر 48 نفراز مبلغات خواهر  در استان چهار محال و بختیاری  شناسایی شده اند و بعد از انجام مصاحبه ، افراد پذیرش شده به ترتیب اولویت به مناطق شناسایی شده در استان اعزام می شوند و هر اندازه اداره کل تبلیغات اسلامی در پیشبرد این طرح ما را همراهی و حمایت مالی کند، دو برابر آن اعتبار را دفتر تبلیغات استان اصفهان در نظر خواهد گرفت.
حجت‌الاسلام قیصری گفت: نه تنها اداره کل تبلیغات اسلامی بلکه نهاد های فرهنگی و دولتی دیگر از جمله سپاه پاسداران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اوقاف و دیگر ادارات هم می توانند در هر چه بهتر برگزار شدن این طرح مشارکت و همراهی کنند و ان شاء الله که بتوانیم به نحو شایسته و مطلوبی این طرح را اجرا کنیم تا شاهد اثرات مثبتش باشیم.
رئیس اداره مبلغات خواهر دفتر تبلیغان اصفهان بیان کرد: پذیرش در این طرح سقف مشخصی ندارد و هر چند نفری که در استان چهار محال و بختیاری شرایط لازم را داشته باشند و در مصاحبه قبول شوند، می توانند در طرح اعزام مستمر مبلغات خواهر شرکت کنند ، اما چون ظرفیت شناسایی شده در این استان در حال حاضر 25 تا 30 محل و منطقه است ، به ترتیب اولویت این تعداد را در فاز اول به کار گیری می کنیم و در فاز های بعدی و شناسایی مناطق بیشتر از مبلغات دیگر استفاده می کنیم.
وی ادامه داد: این مبلغات حداقل هفته ای یک جلسه و در ماه چهار جلسه در یک روز و یک زمان خاص و یک مکان مشخص به بیان مباحث علمی، معرفتی و دینی بپردازند و حداکثر هم می توانند با توجه به توانایی که دارند و نیاز منطقه ی تبلیغی ، هفته ای دو جلسه و در ماه 8 جلسه داشته باشند.
گفتنی است، مصاحبه این طرح پنجشنبه ۱۳ مهر ۹۶ با حضور ۴۸ نفر از مبلغان خواهراستان و سه نفر مصاحبه کننده ی خواهر از دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان، در اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: