کد خبر: 3650098
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
علی لاریجانی:
گروه سیاسی: علی لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس مالی گفت: ایران، دوستی و سطح روابط خوبی با کشورهای آفریقایی دارد و همیشه از استقلال کشورهای آفریقایی حمایت کرده‌ است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، عصر امروز، شنبه 15 مهر، با ایساکا سیدیبه، رئیس مجلس مالی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار، گفت: سفرهای شما به ایران می‌تواند کمک زیادی به گسترش همکاری‌های دوجانبه نماید.

دکتر لاریجانی افزود: اکنون سطح روابط سیاسی و پارلمانی دو کشور در شرایط خیلی خوبی قرار دارد و امیدواریم که بتوانیم سطح روابط اقتصادی را هم ارتقاء بخشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران دوستی و سطح روابط خوبی با کشورهای آفریقایی بالاخص مالی دارد و همیشه مسایل این منطقه مورد توجه ما بوده و از استقلال کشورهای آفریقایی حمایت کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: نمایندگان دو کشور می‌توانند عرصه‌های همکاری در حوزه‌های علمی، اقتصادی و فرهنگی را شناسایی کنند و اقداماتی را که باید توسط دو طرف انجام پذیرد، مشخص کنند.

همچنین در این دیدار رییس مجلس مالی گفت: یک دوستی واقعی میان دو کشور برقرار است و ما علاقمندیم که هرچه سریعتر چارچوب جدیدی برای ادامه همکاری‌ها تعیین نماییم.

ایساکا سیدیبه تصریح کرد: کشورهای آفریقایی بسیاری تمایل به روابط بیشتر با ایران دارند و می‌خواهند با سفر به کشور شما از نزدیک با فرهنگ و مردم ایران آشنا شوند.

وی تأکید کرد: ما از طرف خود تمام تلاشمان را برای ارتقاء سطح روابط تجاری به کار خواهیم بست و امیدواریم که به‌زودی شاهد ورود محصولات و کالاهای ایرانی به کشور مالی باشیم.

رئیس مجلس مالی در پایان گفت: ما همیشه دوست ایران خواهیم ماند و هیچ‌وقت با دشمنانشان همکاری نخواهیم کرد.

یادآور می‌شود سی و هشتمین اجلاس کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی امروز صبح، شنبه، با میزبانی دبیرخانه این اتحادیه در تهران آغاز به کار کرد و ریاست کمیته اجرایی برعهده ایساکا سیدیبه، رئیس مجلس مالی، است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: