کد خبر: 3650104
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹
گروه اجتماعی: ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: بیش از 500 هزار تن انواع کالا از گمرکات آذربایجان غربی در سال جاری صادر شده است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، به نقل از ایسنا احمد برکابیان ناظر گمرکات آذربایجان غربی افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری 514هزار تن انواع کالا از گمرکات استان به ارزش ریالی 224 میلیون دلار صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  2 درصد افزایش ارزشی داشته است.

وی با اشاره به میزان وادرات به کشور طی سال جاری تصریح کرد: 277 هزار تن کالا به ارزش ریالی 380 میلیون دلار وارد کشور شده است.

برکابیان اظهار کرد: میزان واردات کالا در سال جاری به کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 16 درصد کاهش ارزشی و 4 درصد افزایش وزنی داشته است.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی با اشاره به اقلام صادراتی به سایر کشورها از طریق مرزهای استان گفت: خرما، آبمیوه، هندوانه، مصنوعات پلاستیکی، سیمان سفید و شیرینی جات از جمله کالاهای صادراتی از کشور است.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه  نخست سال جاری بیشترین میزان صادرات از مرز تمرچین پیرانشهر به میزان 237 هزار تن بوده افزود: ارزش ریالی کالاهای صادراتی از مرز پیرانشهر 72 میلیون دلار گزارش شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: