کد خبر: 3652049
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
گروه جلسات و محافل: کرسی‌های تلاوت نفحات القرآن در دهه دوم محرم الحرام، با تلاوت قاریان ممتاز و بین‌المللی، حمیدرضا احمدی وفا، احمد مرادی، مهدی غلام‌نژاد، امیرحسین حیدری و علی دولت آبادی در هیئات و مساجد سطح شهر تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، کرسی‌های تلاوت مجلسی به همت دارالقرآن نفحات‌القرآن در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری درباره برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن کریم از ابتدای فروردین سال ۱۳۹۵ به مدیریت مسعود سیاف‌زاده، قاری و حافظ ممتاز کشورمان آغاز شده است. این طرح به‌ تدریج با تبلیغات وسیعی که در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها صورت گرفت، فعالیت آنان در سطح شهر تهران گسترش یافت.

در ادامه این کرسی‌های تلاوت، به مناسبت دهه دوم محرم الحرام، نفحات القرآن، این کرسی‌ها را در هیئات و مساجد مختلف  استان تهران برگزار شد.

اهدای ثواب کرسی‌های نفحات القرآن به استاد مروت + صوت و عکس

صد و سی و دومین کرسی تلاوت نفحات القرآن، 13 مهرماه، پنجشنبه از ساعت 20 با تلاوت احمد مرادی، قاری ممتاز کشورمان در حسینیه بیت الرقیه(ع) واقع در خیابان مجاهدین اسلام، خیابان ایران، خیابان گل‌محمدی، کوچه ندایی پور، بن بست ولیعصر(عج) برگزار شد. در این کرسی تلاوت که با حضور حجت الاسلام میرباقری و اسماعیل شادالویی همراه بود، احمد مرادی به تلاوت آیاتی سوره های انعام و فجر پرداخت.

صد و سی و سومین کرسی تلاوت نفحات القرآن شنبه 15 مهرماه با تلاوت امیرحسین حیدری، قاری نوجوان خوشخوان، در حسینیه بیت الرقیه(ع) واقع در خیابان مجاهدین اسلام، خیابان ایران، خیابان گل‌محمدی، کوچه ندایی پور، بن بست ولیعصر(عج)  برگزار شد. در این کرسی تلاوت بنا بود یونس عربجزی، قاری ممتاز کشورمان به تلاوت بپردازد که به دلیل بارندگی شدید و ترافیک سنگین خیابان‌ها در این کرسی تلاوت حاضر نشدند.

اهدای ثواب کرسی‌های نفحات القرآن به استاد مروت + صوت و عکس

یکی از اهداف نفحات‌القرآن، از برگزاری این کرسی‌ها در حسینیه‌ها و هیئات، ایجاد زمینه‌ای برای جذب اقشار مختلف مردم به استماع تلاوت قرآن کریم، ترویج فرهنگ  قرآنی در هیئات است؛ چرا‌ که متأسفانه، قرآن کریم در بیشتر هیئات و جلسات عترت، جایگاهی ندارد و اگر هم قرآنی تلاوت شود، در اول مراسم و برای تبرک جلسه و جمع شدن مردم است. در حالیکه مقام معظم رهبری در دیداری که ۱۸ خرداد ۹۵ با جامعه قرآنی داشتند، تأکید کردند: «جلسات تلاوت قرآن باید رواج پیدا کند. منظور از جلسه‌‌ تلاوت قرآن این است که جلسه‌ای تشکیل بشود، افراد حاضر بشوند،‌ قاری قرآن بنشیند آنجا یک ساعت -کمتر یا بیشتر- قرآن بخواند؛ مستمعین [هم] فقط برای شنیدن قرآن بیایند آنجا بنشینند؛ بیایند بنشینند و قرآن را بشنوند. این خیلی مؤثّر است. اصلاً جلسه برای قرآن. مثل اینکه جلسه برای محبّت اهل‌ بیت‌(علیهم‌السّلام) می‌گذاریم -جلسه‌‌ مرثیه یا جشن برای ائمه‌(علیهم‌السّلام)- یکی از دو ثقل، اهل‌ بیت(ع) هستند، یک ثقل دیگر هم قرآن است؛ جلسه برای قرآن بگذارید».

اهدای ثواب کرسی‌های نفحات القرآن به استاد مروت + صوت و عکس

صد و سی و چهارمین کرسی تلاوت نفحات القرآن، یکشنبه 16 مهرماه با تلاوت مهدی غلامنژاد، قاری بین‌المللی کشورمان در مسجد الغدیر واقع در تهرانسر، شهرک دریا برگزار شد. همچنین، صد و سی و پنجمین کرسی نفحات، در مسجد جامع امام صادق(ع) واقع در خیابان دماوند، بعد از پل خاقانی با تلاوت علی دولت آبادی، قاری نوجوان خوشخوان برگزار شد.

آخرین کرسی نفحات القرآن در دهه دوم محرم الحرام، با تلاوت حمیدرضا احمدی وفا، قاری بین المللی کشورمان همراه بود. احمدی وفا در صد و سی و ششمین کرسی نفحات، سه شنبه 18 مهرماه با حضور در مسجد رحمتیه واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه به تلاوت آیاتی از سوره انعام و شمس در حضور حجت الاسلام والمسلمین جان نثاری پرداخت.

اهدای ثواب کرسی‌های نفحات القرآن به استاد مروت + صوت و عکس

علاقه‌مندان برای دستیابی به تلاوت‌ها و گزارش‌های تصویری این کرسی‌های تلاوت به کانال تلگرامی نفحات‌القرآن به نشانی nafahatalquran@ مراجعه کنند. همچنین مساجدی که خواستار برگزاری این کرسی‌های تلاوت هستند، می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۸۰۴۶۸۴۳ روابط عمومی دارالقرآن نفحات‌القرآن تماس گرفته و برای برگزاری این کرسی‌های تلاوت در مسجد خود اعلام آمادگی کنند.

در ادامه تلاوت‌های این کرسی‌ها ارائه می‌شود.

احمد مرادی

دریافت

حمیدرضا احمدی وفا

دریافت

امیرحسین حیدری
دریافت
علی دولت آبادی
دریافت
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: