کد خبر: 3652101
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
گروه بین‌الملل: خالد احمد ربیع، قاری مصری و از مهندسان این کشور است که در هجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روسیه مقام چهارم را از آن خود کرد.
قاری مهندس مصری و محبوبیت در زادگاه + عکسبه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری الوطن مصر، خالد احمد ربیع در این دوره از رقابت‌ها خوش درخشید و مقام چهارم را در بین قاریان برتر 32 کشور جهان کسب کرد.
 
او نخستین قاری مصری است که در رقابت‌های روسیه رتبه‌ای را از آن خود کرده و مایه افتخار و سربلندی کشورش شده است.
 
تعدادی از اهالی روستای «العقلیه»(زادگاه خالد احمد ربیع) در مرکز «العدوه» استان «منیا»ی مصر و دوستداران خالد با توجه به کسب چنین مقامی با راه‌اندازی هشتکی در فضای مجازی از مقامات مصری به ویژه رئیس‌جمهور این کشور درخواست کرده‌اند که وی را تجلیل کنند.
 
خالد احمد ربیع در خانواده‌ای دینی پرورش یافته و پدرش «احمد ربیع» رئیس اسبق دانشکده تبلیغ دانشگاه الازهر بوده و در حال حاضر نیز رئیس گروه فرهنگ دانشکده تبلیغ و کمیته ارتقاء اساتید این دانشگاه است.
 
این قاری مصری که قاری رادیو قرآن کشورش نیز هست، حفظ قرآن را از کودکی آغاز کرده و پدرش مشوق او در این مسیر بوده است.
 
خالد برای یادگیری حفظ  و تلاوت در محضر اساتید و شیوخ زیادی تلمذ کرده و اجازه‌نامه‌های قرآنی در قرائت‌های مختلف را که در کشورهای عربی مرسوم است، از شیخ محمد فؤاد دریافت کرده است.

قاری مهندس مصری و محبوبیت در زادگاه + عکس
دریافت لوح تقدیر در مسابقات روسیه
 
او 28 سال دارد و در سال 2012 از دانشکده مهندسی مصر فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر مهندس یکی از شرکت‌های وابسته به صنایع نفتی در کشورش است.
 
خالد احمد ربیع در 28 دسامبر 2016 وارد رادیو قرآن مصر شد و اکنون به عنوان یکی از قاریان این رسانه مطرح مصری از او یاد می‌شود./

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: