کد خبر: 3652213
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
گروه بین‌الملل: سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد که شروط بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مورد توافق آشتی ملی فلسطین تجاوزکارانه و مداخله آشکار در امور داخلی فلسطین است.
حماس: شروط نتانیاهو در مورد توافق آشتی ملی تجاوزکارانه است
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین؛ عبداللطیف قانوع تأکید کرد که فلسطینیان باید با وحدت ملی، شراکت حقیقی و سر و سامان دادن به اوضاع داخلی خود با شروط نتانیاهو مقابله کنند.

رژیم صهیونیستی 4 شرط برای پذیرش توافق آشتی ملی فلسطین تعیین کرده که این شروط عبارت است از: پایبندی به شروط کمیته چهارجانبه بین‌المللی، خلع سلاح حماس، توقف حفر تونل و ساخت موشک، آزادی نظامیان صهیونیستی اسیر در غزه.

یادآور می‌شود، فتح و حماس دیروز(20 مهرماه) رسما توافقنامه دولت توافق ملی فلسطین را با حضور خالد فوزی، وزیر اطلاعات مصر امضا کردند تا به اختلافاتی که از سال 2007 میان کرانه باختری و نوار غزه به وجود آمده، پایان دهند.

 این توافق توسط عزام احمد، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و صالح عاروری، نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی(حماس) به امضا رسید.

مهم‌ترین بندهای این توافق امضاشده میان جنبش‌های فتح و حماس عبارتند از:

ـ فراهم کردن زمینه فعالیت دولت فلسطین در نوار غزه حداکثر تا 1 دسامبر آینده.

ـ وضع راه‌حل‌های لازم برای مسئله کارمندان غزه توسط کمیته حقوقی و اداری که فعالیت خود را حداکثر از 1 فوریه 2018 آغاز می‌کند.

ـ دولت فلسطین متعهد به تداوم پرداخت حقوق کارمندان در طول دوره فعالیت این کمیته می‌شود و این حقوق نباید از حقوق فعلی آنها کمتر باشد.

-  رؤسای سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین حداکثر تا تاریخ 1 دسامبر 2017 راهی باریکه غزه شده و با مسئولان سرویس‌های امنیتی این منطقه دیدار می‌کنند تا راه‌های بر عهده گرفتن مسئولیت اداره امور این منطقه را مورد بررسی قرار دهند.

-  دولت تشکیلات خودگردان تا تاریخ 1 نوامبر 2017 اداره امور تمامی گذرگاه‌های غزه را بر عهده می‌گیرد.

-  نشستی در تاریخ 1 دسامبر 2017 به منظور پیگیری و ارزیابی تمامی اقدامات قبلی در قاهره برگزار می‌شود.

- نشست فراگیر گروه‌های فلسطینی در تاریخ 14 نوامبر 2017 به منظور بررسی ساز و کار اجرای مفاد توافق قاهره برگزار می‌شود.

-  از گرو ه‌های فلسطینی برای مشارکت در نشست قاهره در اواخر ماه آینده دعوت به عمل می‌آید تا پرونده‌های سازمان آزادی بخش فلسطین "ساف"، انتخابات و تشکیل دولت وحدت ملی مورد بررسی قرار گیرد/.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: