کد خبر: 3660099
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان کردستان از احداث شهرک قرآنی به مساحت 13 هکتار در شهرستان سنندج خبر داد.

محمدمهدی سلیمانی، معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: برای احداث این شهرک قرآنی در سنندج 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به کردستان اختصاص یافته است که با تأمین اعتبار مورد نیاز این پروژه در آینده نزدیک شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

وی این شهرک قرآنی را یک طرح ویژه ملی دانست و افزود: برای این شهرک قرآنی زمینی به مساحت 13 هکتار در نزدیک دانشگاه علوم قرآنی سنندج در نظر گرفته شده است.

سلیمانی با اشاره به اینکه در این شهرک قرآنی یک دانشکده علوم قرآنی احداث شده است، بیان کرد: این دانشگاه در چهار طبقه با مساحت دو هزار و 800 متر مربع احداث شد.

وی اعلام کرد: پروژه دانشگاه علوم قرآنی 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تکمیل این پروژه 40 میلیارد ریال اعتبار از محل سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان هزینه شده است.

معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان کردستان با اشاره به احداث خوابگاه دانشگاه علوم قرآنی نیز در چهار طبقه عنوان کرد: این پروژه در چهار هزار و 800 مترمربع  احداث شده که مرحله احداث این پروژه اتمام یافته است و در حال حاضر کار محوطه‌سازی و تجهیز لوازم مورد نیاز خوابگاه و دانشگاه را در دستور کار داریم.

وی ظرفیت خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی را 250 نفر دانشجو عنوان و اعلام کرد: برای اتمام این دو بخش از پروژه شهرک قرآنی دو میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

سلیمانی افزود: کار احداث دانشگاه علوم قرآنی از سال 92 آغاز شده و تاکنون ادامه دارد و کار خوابگاه دانشجویی دانشگاه یک ساله به اتمام رسید.

وی عنوان کرد: امیدواریم با تکمیل خوابگاه دانشجویی و تجهیز دانشگاه علوم قرآنی از مهر ماه سال آینده کار پذیرش دانشجو در این دانشگاه آغاز شود.

معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان کردستان از آغاز احداث ساخت دارالقرآن این شهرک قرآنی در سال جاری خبر داد و یادآور شد: برای این پروژه شش میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است که با تکمیل این پروژه شهرک قرآنی استان کردستان نیز تکمیل خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: