کد خبر: 3670375
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
گروه فعالیت‌های قرآنی: محفل انس با قرآن مسجد ولیعصر مشهد با تلاوت قاریان جوان و توصیه‌های پیشکسوتان قرآنی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع)، محفل قرآنی مسجد ولیعصر(عج) شامگاه گذشته، 15 آذرماه، در مشهد برگزار شد و قاریان نوجوان و جوان در محضر اساتید پیشکسوت به اجرای تلاوت‌ پرداختند.

محفلی به رنگ جوانی در حضور پیشکسوتان قرآنی
در ضمن برنامه‌های این محفل قرآنی و پس از تلاوت تعدادی از نوجوانان، محمدصادق علمی، پیشکسوت قرآنی و استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت و جایگاه فعالیت‌های قرآنی خطاب به نوجوانان گفت: در یک چشم‌ به هم زدن قاریان نوجوان ما بزرگ می‌شوند، اگر نوجوان ما ارتباط خود با قرآن و جلسات قرآنی را حفظ کنند، در جامعه مورد احترام قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به تکریم جامعه از اساتید قرآن اضافه کرد: شاید یک معلم قرآن در جامعه چندان مسئولیت و جایگاه اداری بالایی نداشته باشد اما چون با قرآن در ارتباط است این احترام برای او وجود دارد و اینگونه قرآن در دنیا و آخرت افراد اثرگذار است.
بخش دیگری از این محفل قرآنی به تلاوت اساتید و قاریان برتر شهر مشهد اختصاص یافت و در این قسمت اساتید قرآنی از جمله مهرداد نظامی و سلیمان جعفری به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداختند و به عنون آخرین تلاوت نیز ابوالفضل زاهد مقدم، قاری نوجوان مشهدی آیاتی از سوره فتح را قرائت کرد.

محفلی به رنگ جوانی در حضور پیشکسوتان قرآنی
صوت تلاوت ابوالفضل زاهدمقدم در قسمت زیر قابل پخش است.


در بخش دیگری از محفل انس با قرآن مسجد ولیعصر(عج)، حجت‌الاسلام باقری بوشهری به بیان نکاتی در رابطه با قرائت قرآن پرداخت و اهمیت پرداختن به مفاهیم قرآنی در ضمن قرائت قرآن و ترسیم یک زندگی مطلوب بر اساس آموزه‌های قرآنی را به نوجوانان و جوانان حاضر در این محفل متذکر شد.
مهدی خدادادگان، مدرس جلسه قرائت قرآن مسجد ولیعصر(عج) مشهد ضمن اشاره و گفت‌وگو با ایکنا عنوان کرد: مظلومیت قاریان نوجوان و جوان که در اکثر اوقات به آنها کرسی های تلاوت داده نمی‌شود، بسیار زیاد است.

محفلی به رنگ جوانی در حضور پیشکسوتان قرآنی
وی بیان کرد: با وجود توانایی‌های خوب قاریان جوان به خاطر تعصب بعضی از افراد و بعضی افراطی گری هایی که در میادین قرآنی و کرسی های تلاوت انجام می‌شود و هر کس وقت خود را صرف مطرح کردن شاگردان خود می‌کند، از قاریان نوجوان و جوانی که حتی در کشور مطرح هستند و تلاوت عالی دارند، غفلت می‌شود.
خدادادگان اضافه کرد: با توجه به این مهم که آینده جامعه قرآنی روزی در دست قاریان جوان و نوجوان قرار خواهد گرفت، همگی ما در قبال این بی‌توجهی و سهل‌ انگاری مسئولیت داریم لذا امیدواریم با تلاش و همکاری مسئولان زمینه جهت ایجاد یک فضای مناسب و برنامه های متنوع برای نوجوانان و جوانان قرآنی در راستای شناخته شدن آن‌ها فراهم شود و بدین طریق به جامعه قرآنی خدمتی احسن صورت گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: