کد خبر: 3673332
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
گروه معارف: معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به برگزاری بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه 4 کشور به میزبانی استان یزد گفت: در حاشیه جشنواره با حضور بهشتی، پژوهشگر قرآنی به قصه های قرآنی پرداخته می شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآنی(ایکنا) از یزد، رضا قمرزاده، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نشست خبری بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منطقه 4 کشور در یزد اظهار کرد: قصه‌ گویی ریشه در هویت دینی و ملی ما دارد و یکی از ابزارهای بسیار ارزشمند و موثر در جهت حفظ و تقویت هویت دینی و ملی است.

قمرزاده با بیان اینکه در حال حاضر هزار مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور فعال است، افزود: از بین ۴۰ فعالیت کانون، قصه‌گویی از اصلی‌ترین فعالیت‌هایی است که در سراسر کشور توسط مربیان و نوجوانان کانون انجام می‌شود.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌ گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منطقه 4 کشور از 28 الی 30 آذرماه با حضور قصه گویان برتر 5 استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و یزد برگزار می شود.

وی ادامه داد: این جشنواره در سال جاری وجوه متفاوتی دارد به نحوی که در دوره‌های قبل، فقط مربیان آزاد در جشنواره شرکت می‌کردند اما امسال حضور نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، این جشنواره را متمایز کرده است.

قمرزاده یادآور شد: امسال از سراسر کشور ۶ هزار و ۷۳۷ قصه‌گو در مراحل مختلف شهرستانی، استانی و منطقه‌ای در بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت کردند که ۳ هزار و ۱۷۴ نفر آنها نوجوانان، ۳ هزار و ۹۰ نفر آنها مربیان و بقیه مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها بوده‌اند.

وی افزود: جشنواره امسال در مجموع بر سه محور موضوع آزاد با درونمایه‌های تربیتی، رضوی و ادبیات فولکولور، شاهنامه و زبان مادری بوده است.

قمرزاده با اشاره به برگزاری نشست های تخصصی در حاشیه برگزاری این جشنواره گفت: در حاشیه این جشنواره با حضور محمدجواد بهشتی، پژوهشگر قرآنی به قصه های قرآنی پرداخته می شود و در جلب توجه مربیان به قصه های قرآنیموثر خواهد بود.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین از برگزاری ۷۳۶ جشن قصه‌گویی در مراکز کانون کشور خبر داد و گفت: از مردادماه امسال تاکنون با برگزاری این جشن‌ها، ۸۰ هزار کودک و نوجوان مخاطب قصه‌ها بوده‌اند که این آمار بسیار ارزشمند است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: