کد خبر: 3675750
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
گروه اجتماعی: نماینده‌ سنندج، دیواندره‌ و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ازتخصیص اعتباری 80 میلیاردی در بودجه 97 به روحانیون اهل سنت خبر داد.

سیداحسن علوی، نماینده‌ سنندج، دیواندره‌ و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: با روحانیون اهل سنت به عنوان پایه‌های ترویج دین اسلام در منطقه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
وی افزود: خوشبختانه‌ با پیگیری‌های مداوم و مکاتبات با مسئولان و روسای سازمان‌های مربوطه از جمله‌ دکتر نوبخت و مساعدت چند نفر از روحانیون اهل تشیع،‌ 80 میلیارد تومان در بودجه‌ سال آینده‌ کشور بابت حقوق و مزایای روحانیون اهل سنت در نظر گرفته‌ شد.
علوی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی امروز یک شنبه‌ سوم دی ماه 96 این مهم را مصوب کرده‌ است و مقرر شد که این بودجه در اختیار سازمان اوقاف قرار گیرد.
نماینده‌ سنندج، دیواندره‌ و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: انتظار می‌رود که در سایه مشارکت و همکاری سایر بخش‌ها بتوانیم قدمی مثبت و رو به جلو در راستای کمک به توسعه و ارتقای فرهنگ دینی و ارتقا جایگاه روحانیون اهل سنت در استان کردستان برداریم.
وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته از طریق کمیسیون برنامه و بودجه پیگیر حقوق و مزایای روحانیون اهل سنت شدیم، یادآور شد: روحانیون و علمای اهل سنت متاسفانە از مزایای بسیار نازل و غیر متعارف برخوردار هستند کە بە هیچ وجە پاسخگوی نیازهای زندگی آنها نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: