کد خبر: 3676390
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
گروه فعالیت‌های قرآنی: اسامی منتخبان استان مرکزی در دوازدهمین دوره مراسم ملی تکریم چهره‌های برتر قرآنی کشور اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، منتخبان دوازدهمین دوره مراسم ملی تکریم چهره‌های برتر قرآنی کشور از استان مرکزی اعلام شدند. دوازدهمین دوره مراسم ملی تکریم چهره‌های برتر قرآنی کشور با جامعه هدف مدرسین قرآن، مرتجمان و مفسرین قرآن، خوشنویسان قرآنی، ناشرین قرآنی، خیرین قرآنی و مدیران موفق قرآنی، در دو بخش مردمی و دولتی برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش؛ پس از فرایند بررسی و انتخاب از سوی دارالقرآن الکریم کشور، مرتضی مختاری به عنوان مدرس برتر کشوری، علی توکلی به عنوان خیر قرآنی، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و حجت‌الاسلام محمدرضا شفیعی، مسئول دارالقران‌الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان به عنوان مدیران موفق قرآنی در دوازدهمین دوره مراسم تکریم چهره‌های برتر قرآنی سال 96 که جمعه، 13بهمن در تهران برگزار خواهد شد به عنوان چهره برتر قرآنی سال تجلیل می‌شوند.
از سال 1385 مراسم ملی تکریم چهره‌های برتر قرآنی کشور برگزار می‌شود چهره‌هایی که تاکنون در طول 12 دوره مراسم تکریم توانسته‌اند از استان مرکزی به عنوان چهره برتر قرآنی کشور معرفی شوند بدین شرح است: سال 87 با معرفی استاد حبیب‌الله مشیری‌راد به عنوان پیشکسوت قرآنی، در سال 89 و پنجمین دوره استان حسین محمدی هزاوه، در سال 90 و ششمین دوره استان حبیب‌الله صابری نسب، در سال 91 و هفتمین دوره استاد محمدباقر نشیبا عراقی، در سال 92 و هشتمین دوره استاد ابوطالب شهسواری، در سال 93 و نهمین دوره استاد اسماعیل سبحانی و در سال 94 و دهمین دوره استاد رحیم طاهری.
همچنین در سال 91 و هفتمین دوره استاد ابوذر کرمی، حافظ کل قرآن به واسطه کسب رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان جهان در مراسم تکریم چهره‌های برتر قرآنی کشور تجلیل شد.
از سال 92 تا 94، 6 نفر از حافظان کل استان که موفق به اخذ مدرک درجه 2 شدند نیز در مراسم تکریم تجلیل شدند، مسعود اکبری و راضیه شریفی در سال 92، ابوالفضل صفری و فهیمه جفرسته در سال 93 و مریم سعیدی و محمد آسنجرانی در سال 94. در مجموع از سال 87 تا 94، 14 نفر از پیشکسوتان و حافظان کل قرآن استان در مراسم ملی تکریم چهره‌های برتر قرآنی تجلیل شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: