کد خبر: 3676711
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵
گروه فعالیت‌های قرآنی: رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه استان یزد گفت: با کاهش 60 درصدی بودجه قرآنی، فعالیت قرآنی در جامعه کم رنگ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآنی(ایکنا) از یزد، بسیج نوشت: محمدحسین کاظمی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به کاهش ۶۰ درصدی بودجه قرآنی اظهار کرد: کم کردن بودجه فعالیت قرآنی در آینده می‌تواند معضلاتی را در پیش داشته باشد، با کاهش ۶۰ درصدی بودجه قرآنی مسلماً فعالیت قرآنی در جامعه کم‌رنگ خواهد شد.

کاظمی افزود: کاهش بودجه فعالیت قرآنی باعث می‌شود که چندین برابر بودجه کم شده از بخش قرآن را در بخش‌های دیگر و فعالیت‌های دیگر برای فرهنگ‌سازی هزینه شود لذا اگر بودجه فعالیت‌های قرآنی کاهش پیدا نکند و برنامه‌های نظیر حفظ قرآن، کلاس‌های قرآنی و محافل انس با قرآن و ... باکیفیت بهتربرگزارشود تأثیر این فعالیت‌ها را بر فرهنگ و اقتصاد جامعه قطعاً مشاهده خواهیم کرد.

وی گفت: با کاهش بودجه قرآنی فعالیت قرآن در استان کم خواهد شد لذا برای اینکه این فعالیت‌ها پابرجا باشد باید هزینه‌ها را از جا‌های دیگر تأمین شود که یکی از راه‌ها تأمین هزینه خود مردم هستند.

این مسئول اضافه کرد: برای برگزاری محافل و کلاس‌های قرآن که مجبور به دریافت پول از خود مردم شده‌ایم و این امر باعث شده که مردم کمتر به یادگیری قرآن اهمیت بدهند و کسانی که به قرآن علاقه دارند بنا به دلایلی نتوانند در این دوره‌ها شرکت کنند و این موضوع باعث می‌شود که برنامه‌های قرآنی در استان بسیار کم و مشکلاتی در آینده به وجود آورد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: