کد خبر: 3677916
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی استان کردستان گفت: طرح‌ها و برنامه‌های عظیم و جریان‌ساز قرآنی بدون حمایت‌های مالی عملا امکان ادامه و انجام نخواهند داشت.

برنامه‌های عظیم و جریان‌ساز قرآنی بدون حمایت مالی امکان پذیر نیست

ژاله حیدری‌مقدم، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی استان کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه کارها و طرح‌ها و برنامه‌های عظیم و جریان ساز قرآنی بدون حمایت‌های مالی عملا امکان ادامه و انجام نخواهد داشت.
وی با ابراز تاسف از کاهش بودجه قرآنی در سال 97 افزود: این کاهش بودجه با شعار و پرچم انقلاب که قرآن کریم است، منافات دارد.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی استان کردستان بیان کرد: این امر می‌طلبد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی بالاخص فراکسیون قرآن و عترت، بخش عظیم و بلکه اصلی‌ترین دغدغه خود را به بحث آموزش و ترویج قرآن کریم و معارف ناب و انسان‌ساز آن اختصاص دهند.
وی اعلام کرد: این کاهش بودجه و اعتبارات در حالی است که بیشتر مؤسسات قرآنی در سطح کشور به دلیل مسائل مالی و کمبود اعتبارات در حال تعطیل شدن هستند‌.
حیدری‌مقدم، عنوان کرد: از طرفی نیز مربیان قرآن کریم از نیروهایی هستند که واقعا از نهاد خدماتی و تشویقی مطلوب در قانون بی‌بهره‌اند و فعالیت خالصانه دینی و قرآنی خود را بدون دریافت کمترین پاداشی انجام می‌دهند.
وی بیان کرد: نباید نقش مؤثر مربیان و کلاس‌ها و برنامه‌های قرآنی را در تربیت نسل آینده و اصلاح جامعه کنونی از دیدها دور افتد.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی استان کردستان یادآور شد: در همین راستا جامعه فعالان قرآنی استان خواستار بازنگری در تخصیص اعتبارات قرآنی به ویژه برای استان محروم و مرزنشینی چون کردستان است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: