کد خبر: 3680740
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
با هدف استقبال از مسلمانان صورت گرفت؛
گروه بین‌الملل: سازمان گردشگری کره جنوبی اعلام کرد: یک نمازخانه در شهر «گانگ‌نئونگ» در فاصله 20 کیلومتری از محل برگزاری بازی‌های «المپیک زمستانی 2018 پیونگ‌چانگ» برای گردشگران مسلمان ساخته شده است.

راه‌اندازی نمازخانه‌های سیار در آستانه المپیک زمستانی در کره جنوبیبه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از روزنامه Korea Times؛ سازمان گردشگری کره جنوبی اعلام کرد: این نمازخانه از ماه فوریه برای خدمت‌رسانی به مسلمانانی که برای تماشای مسابقات المپیک زمستانی به منطقه می‌آیند، آغاز به کار می‌کند.

این اقدام در پاسخ به افزایش تعداد گردشگران مسلمان است که به ویژه از جنوب شرق آسیا و خاورمیانه به کره جنوبی می‌روند.

تعداد گردشگران مسلمان در کره سال گذشته به 930 هزار نفر رسید که نسبت به 540 هزار گردشگر مسلمان در سال 2012، جهش بزرگی داشته است.

نمازخانه گانگ‌نئونگ محلی برای گرفتن وضو و محلی برای اقامه نماز دارد. نسخه‌های قرآن کریم نیز در آن قرار داده شده و مجهز به وسایل گرمایشی و سرمایشی و تهویه نیز هست.

دیگر اماکن گردشگری کره جنوبی مانند فرودگاه‌های بین‌المللی و ایستگاه‌های قطار سراسر این کشور، جزیره نامی و دهکده مینسوک کره نیز مجهز به نمازخانه هستند.

دولت نیز در حال افزایش خدمت‌رسانی به گردشگران مسلمان است تا کاهش تعداد گردشگران چینی را  جبران کند. اخیراً سفر گردشگران چینی به کره جنوبی در پی موضع‌گیری دولت چین در برابر راه‌اندازی سامانه دفاع ضدموشکی آمریکا در کره جنوبی کاهش چشمگیری داشته است.


پکن با منع فروش بسته‌های گردشگری گروهی به کره جنوبی سبب کاهش 67 درصدی ورود گردشگران چینی به این کشور شده است/.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: