کد خبر: 3680943
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
گروه سلامت: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت کاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، اکبر رنجبرزاده، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تداوم اجرای طرح تحول سلامت، گفت: کاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت، یک ضرورت است و همه مسئولان و نمایندگان بر روی این موضوع، اتفاق نظر دارند.
وی تاکید کرد: برای استمرار طرح تحول سلامت، نیاز است که منابع مالی پایداری برای آن در نظر گرفته شود. در سال‌های گذشته باید از محل ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها، ۴۸۰۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گرفت که متاسفانه اختصاص این ردیف، به وزارت بهداشت تحقق پیدا نکرده است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمتر از ۳۵ درصد از اعتبارات وزارت بهداشت از محل ۱۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها، تحقق پیدا کرده است، افزود: اعتبارات وزارت بهداشت از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز به طور کامل به این وزارتخانه اختصاص نیافت.
وی افزود: مطالبات ارائه دهندگان خدمات و تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی باید پرداخت شود و معوقات مالی آنها، قابل توجه است.
رنجبرزاده بیان کرد: در بودجه سال آینده، بودجه بیمه‌ها تا حدودی افزایش پیدا کرده و امیدواریم که با تخصیص کامل اعتبارات وزارت بهداشت، مشکلات موجود در تاخیر پرداخت‌ها به پرسنل و تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی کاهش پیدا کند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگران معوقات مالی انباشته شده بیمه‌ها به وزارت بهداشت هستیم چراکه میزان این مطالبات، ۱۸ هزار میلیارد تومان است و لازم بود که دولت به آن نیم نگاهی می‌کرد که توجهی به آن نشده و ممکن است در سال آینده نیز مشکلاتی را ایجاد کند.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقدامات بسیار موثر دولت و مجلس، جلب رضایت عمومی مردم در قالب طرح تحول سلامت بود که یکی از کارنامه‌های درخشان دولت با همکاری مجلس است که توانسته، آرامش مناسبی را در سطح جامعه برقرار کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: