کد خبر: 3681184
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸
گروه بین‌الملل: آوارگان روهینگیا در کشورهای مختلف از طریق پروژه‌ای با هدف تسهیل دسترسی آنان به خدمات اولیه مانند بانک و آموزش، صاحب کارت شناسایی هوشمند می‌شوند.
پروژه صدور کارت شناسایی هوشمند به آوارگان روهینگیا / آمادهبه گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) به نقل از خبرگزاری آناتولی؛کمپین صدور کارت شناسایی هوشمند برای آوارگان روهینگیا در وب سایت این پروژه با عنوان (www.rohingyaproject.com) اعلام و در کشور مالزی راه‌اندازی شده است.
 
محمد نور، از مسلمانان روهینگیا و مدیر این پروژه گفت: این پروژه به آوارگان بی‌وطن روهینگیا هویت خواهد بخشید.

وی افزود: میانمار، مسلمانان روهینگیا را به‌عنوان شهروند به رسمیت نمی‌شناسد، در نتیجه آن‌ها بدون ملیت دیده می‌شوند، در حالی که مردم روهینگیا سوابق خانوادگی خود را به صورت رسمی به ثبت رسانده‌اند.

نور تصریح کرد: ما در اینترنت درگاهی را برای ثبت اسناد آوارگان روهینگیا ایجاد کرده‌ایم تا با اطلاعات ثبت شده بتوانیم کارت شناسایی هوشمند برای آن‌ها صادر کنیم.

مدیر پروژه روهینگیا تاکید کرد: این پروژه از طریق فن‌آوری بلاک چین (زنجیره بستک) به آوارگان روهینگیا هویت هوشمند خواهد داد تا بتوانند به خدمات چندگانه مالی، آموزشی و بهداشتی دسترسی پیدا کنند. 

زنجیره بستک(Blockchain) پایگاه داده توزیع شده است که به صورت مستمر فهرستی از رکوردها را حفظ می‌کند و بدین وسیله در مقابله با تضعیف یا بازنگری غیرمجاز تقویت می‌شود/.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: