کد خبر: 3681234
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
گروه سیاسی: نقوی حسینی در تحلیل حوادث اخیر کشور، آن را فتنه اغتشاش خواند و گفت: دشمن تلاش کرد با فرصت‌طلبی از این فضا به نفع خودش استفاده کند و فتنه اغتشاش را رقم بزند که با هوشیاری و مقاومت مردم و خردمندی و تیزهوشی مقام معظم رهبری این فتنه در نطفه خاموش شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در سخنرانی پیش از خطبه‌ نماز جمعه این هفته، با موضوع تحلیل رویدادهای اخیر کشور، گفت: امروز آنچه که شهدای بزرگ ما برای آن جان دادند، عزت، استقلال و عظمت ملت ایران، باعث یأس و ناامیدی دشمنان انقلاب شده است.
وی ادامه داد: از روز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون قدرت‌های سلطه‌گر، زورگو و بی‌تمدن روز به روز با ناکامی‌ها و شکست‌های بیشتر و سرخوردگی از این شکست‌ها روبرو هستند.
نقوی حسینی اظهار کرد: امروز قدرت‌های استکباری مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی و قدرت‌های پوشالی اروپایی در منطقه زمین‌گیر شده‌اند و نمی‌توانند

سیاست‌های استکباری و استعماری خود را اعمال کنند و لذا روز به روز دشمنی آنها علیه ملت ایران و انقلاب و نظام اسلامی بیشتر می‌شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عنوان کرد: به همین دلیل روز به روز بر فشارها و دشمنی‌های آنها افزوده می‌شود. امروز دشمن منابع قدرت ملت ما را هدف قرار داده است. زیرا ملت ما در برابر فتنه‌های دشمن ایستاده است و ملت ایران همه نقشه‌ها و فتنه‌ها را خنثی کرده است.

وی در ادامه به مجموعه فتنه‌های دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز پرداخت و گفت: یکی از این فتنه‌ها برانگیختن اقوام و قومیت‌ها بود که اقوام ما نشان دادند برای همیشه متعلق به ایران هستند. فتنه دیگر فتنه گروه‌های تروریستی مانند منافقین بود که تحت پوشش قدرت‌های سلطه‌گر هستند و با حمایت برخی رژیم‌ها مانند فرانسه با وجود ادعای مخالفت با تروریسم در پایتخت این کشور همایش و نمایش برگزار می‌کنند در حالی که 17 هزار نفر از مردم و مقامات عالی رتبه کشور ما را به شهادت رساندند.

وی ادامه داد: فتنه بعدی فتنه جنگ تحمیلی بود که هشت سال همه قدرت‌ها پشت صدام ایستادند ولی ملت ایران با تقدیم چند صد هزار شهید براین فتنه پیروز شد و سربلند بیرون آمد و اجازه تصرف یک وجب از خاک کشور داده نشد. فتنه‌های بعدی، تحریم اقتصادی، فشار برملت ایران و فتنه 88 بود که همه قدرت‌ها آمدند و همه نیروهای خودشان را به صحنه آوردند ولی ملت ایران با آفرینش حماسه 9 دی این فتنه را هم خنثی کرد. فتنه دیگر فتنه تهاجم فرهنگی است. دشمنان تمام توان خود را در این حوزه از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران به کار گرفتند و این فضا را علیه منافع ملی کشور ما بسیج می‌کنند.

نقوی حسینی اظهار کرد: فتنه دیگر انزوای سیاسی بود که تلاش کردند جمهوری اسلامی ایران را در عرصه بین‌المللی منزوی کنند اما پایداری ملت ایران یکی پس از دیگری این فتنه‌ها را ریشه‌کن کرد. دشمنان فتنه ترور دانشمندان هسته‌ای را هم رقم زدند و فکر می‌کردند با این ترورها می‌توانند جلوی پیشرفت، توسعه و حرکت ملت ایران را بگیرند ولی ملت ایران نخبگان و دانشمندان این سرزمین نشان دادند این ترورها باعث توقف ملت ایران شود.

وی اضافه کرد: داعش فتنه بعدی دشمنان بود که علیه جهان اسلام و هم شیعه و هم سنی بود؛ فتنه‌ای که دشمن آن را ایجاد کرد تا یک قرن جهان اسلام را درگیر مسائل داخلی خودش کند. دشمن فکر می‌کرد با ایجاد داعش می‌تواند جنگ مذهبی در همه کشورهای اسلامی راه بیندازد و انرژی و توان کشورهای اسلامی را کم کند و جمهوری اسلامی ایران را با مشکل روبرو کند، اما این فتنه ریشه‌کن شد و این برای قدرت‌های سلطه‌گر قابل تحمل نیست. آنها تصور می‌کنند دیگر نمی‌توانند در جهان اسلام و خاورمیانه اعمال زورگویی و سلطه کنند. فتنه صهیونیسم که زمینگیر شد و ملت ایران و جهان اسلام دست به دست هم دادند و در مقابل این فتنه ایستادند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی عنوان کرد: اما حوادث اخیر فتنه اغتشاش بود. این فتنه دشمن یک فتنه فرصت‌طلبانه بود و دشمن با فرصت‌طلبی تلاش کرد از این فضا به نفع خودش استفاده کند و فتنه جدیدی را علیه ملت ایران و نظام بنا بگذارد که با هوشیاری و مقاومت ملت و خردمندی و تیزهوشی رهبر معظم انقلاب مانند همیشه، این فتنه هم در نطفه خاموش شد.

وی تأکید کرد: این فتنه‌ای بود که قدرت‌های سلطه‌‌گر با فرصت‌طلبی سعی کردند از اعتراض بعضا به حق مردم بهر‌ه‌برداری ناحق کنند و از اعتراضی که منشأ داخلی داشت یک اغتشاش ایجاد کند و آشوب و ناامنی را دنبال کند. همانطور که رهبر معظم انقلاب در تحلیل دقیق خودشان اشاره کردند در کشور نارضایتی وجود دارد و مردم گرفتار هستند و مشکلات اقتصادی و رکود بر فضای اقتصادی کشور حاکم است و بیکاری و بحران اشتغال همچنان مردم را آزار می‌دهد.

نقوی حسینی ابراز کرد: گرانی‌‌ها مقداری لجام‌گسیخته است و واردات بی‌رویه کمر تولید را شکسته است و اینها باعث بیکاری و رکود می‌شود. در مدیریت‌ها و هدایت جامعه در برخی بخش‌ها و دستگاه‌ها اشکالاتی وجود دارد که رهبر معظم انقلاب هم به درستی به این اشکالات اشاره کردند و اعتراضات به حقی وجود دارد.

وی تصریح کرد: اما این اعتراضات نباید مورد فرصت‌طلبی و بهره‌برداری دشمن قرار بگیرد. به محض اینکه این حرکات اعتراضی که البته ماه‌هاست در مقابل مجلس انجام می‌شد و باید شنیده می‌شد و مورد رسیدگی قرار می‌گرفت، شروع شد، دشمن فرصت‌طلبانه وارد میدان شد و همه ظرفیت‌ها را به کار گرفت و همه نیروها و معاندین از آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی کشورهای منطقه، سلطنت‌طلبان و منافقین دور هم جمع شدند. انها جمع شدند که از نمد اعتراضات کلاهی برای خودشان بدوزند و اغتشاش و بی‌نظمی ایجاد کنند و امنیت کشور را به خطر بیندازند؛ فتنه اغتشاش فتنه حساسی بود و با برنامه و طراحی‌شده بود و کادری داشت که آمده بود از این فضا استفاده کند. منافقین محور فعالیت این اعرتاضات بودند، اما بار دیگر ملت ایران به صحنه آمدند و فتنه را نابود کردند.

نقوی حسینی افزود: درست است که گرانی، رکود، بیکاری، واردات بی‌رویه و ...وجود دارد اما ملت هرگز حاضر نیست از اصل انقلاب و نظام و ارزش‌های اسلامی عبور کند. این انقلاب اسلامی به جان ملت ایران وابسته است؛ ملت به صحنه آمد و بین اعتراض و اغتشاش تفکیک صورت گرفت. اعتراض منشآ داخلی دارد اما فتنه و اغتشاش منشأ خارجی دارد و از خارج از کشور هدایت می‌شد.

وی یادآور شد: بیش از 35درصد پیام‌های اغتشاش از عربستان سعودی صادر شد و تمام فضای مجازی و رسانه‌های غربی فعال بودند و به صحنه آمدند، اما ملت ایران با درایت این تفکیک را انجام داد و متوجه شد که بین اغتشاش و اعتراض تفاوت وجود دارد؛ محور این فتنه اغتشاش خشونت‌طلبی و به هم زدن امنیت و آشوب از همان لحظه اول بود.

نقوی حسینی عنوان کرد: ممکن است در جاهایی اعتراضات طول بکشد و آرام آرام به تنش‌هایی تبدیل شود ولی در اینجا اغتشاش کاملا سازمان‌یافته بود و از همان لحظه اول خشونت و تهاجم رخ داد. 90 شهرستان را در برنامه قرار داده بودند اما ایستادگی و هوشیاری ملت و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب خیلی سریع فضا را مدیریت کرد و اغتشاش را مهار کرد که اینجا لازم است از همه دستگاه‌ها و نیروها و به ویژه ملت ایران تشکر کنم که خودجوش به صحنه آمدند و صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد: در این اغتشاش امنیت کشور هدف قرار گرفت و برای بی‌نظمی و آشوب تلاش شد اما ملت ایران ایستادند و این فتنه را هم مهار کردند، اما بعد از این باید تلاش‌های زیادی صورت گیرد. نیروی انتظامی در این قضایا بدون سلاح به میدان آمد و مردم‌دارانه و صبورانه عمل کردند که باید از آنها تشکر کرد و نشان دادند که بین نیروی مسئول امنیت در جمهوری اسلامی با نیروهای امنیتی در کشورهای مدعی تفاوت وجود دارد.

وی اظهار کرد: امروز استکبار از قدرت مسلط، پرتوان و پرتلاش جمهوری اسلامی ایران ضربه خورده و دچار ناکامی شده است و با تمام ادعاها در حوزه‎های نظامی و اقتصادی در مقابل ملت ایران ذلیل شدند. امروز سالگرد دستگیری ملوانان آمریکایی و عزت و افتخار ملت ایران است. به آنها اثبات شد که جمهوری اسلامی به هر قدرتی که باشد اجازه تعدی نخواهد داد و آمریکایی‌ها این را فراموش نمی‌کنند و تمام توان خود را علیه ما به کار می‌گیرند.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: از این به بعد در دو حوزه باید تلاش کرد و چشمان خود را باز کنیم. اول اینکه در فضای اقتصادی و زمینه‌های اعتراضی انتظار می‌رود مجلس و دولت و همه دستگاه‌ها رضایتمندی را محور فعالیت‌های خود قرار دهند. امروز مهمترین موضوع امنیت ملی کشور رضایتمندی مردم است چون دشمن در جهت نارضایتی مردم تلاش می‌کند و عقل حکم می‌کند که برنامه‌ها و فعالیت‌های ما برخلاف استراتژی دشمن باشد، لذا باید همه دست به دست هم دهیم در جهت رضایتمندی ملت تلاش کنیم. هر مسئولی که امروز با اقدام خودش موجب نارضایتی عمومی شود حتما در زمین دشمن بازی کرده است.

وی اضافه کرد: امروز دشمن تلاش می‌کند مردم را تحت فشار قرار دهد و تفاوتی هم قائل نمی‌شود. دشمن بین قومیت‌ها و مذاهب تفاوت قائل نمی‌شود و از هم جدا نمی‌کند و همه ملت ایران را هدف قرار داده است. وقتی ترامپ پشت تریبون سازمان ملل رفت و به همه ملت ایران توهین کرد مگر تفکیک کرد و مگر بین اصلاح‌طلب و اصولگرا، شیعه و سنی و قومیت‌ها تفکیکی قائل شد.

نقوی حسینی در ادامه گفت: احساس نکنید اگر آمریکا و ترامپ اقدامی می‌کند علیه این گروه نمی‌کند و علیه آن گروه می‌کند. اقدامات انها علیه همه ملت ایران و جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است. عقل حکم می‌کند متحد باشیم و برخلاف نظر دشمن حرکت کنیم. امروز رضایتمندی عمومی محور امنیت ملی کشور است و لذا درخواست ما این است که همه قوا دست به دست هم بدهند. این مشکلات لاینحل نیست و ما مشکلات بزرگتر از این را حل کردیم.

وی یادآور شد: یک میدان آزمایش برای تلاش در جهت حل مشکلات بودجه 97 است. امیدواریم کمیسیون‌های مجلس تلاش کنند بودجه‌ای را تصویب کنیم که رضایتمندی عمومی، اشتغال‌زایی، خروج از رکود و تولید ثروت محور کار قرار بگیرد و بتوانیم مشکلات را از سر راه برداریم. اعتراض در بسیاری از قسمت‌ها حق مردم است و ما با اعتراض مخالف نیستیم چون زمینه اعتراض وجود دارد و کار مدیریت نمی‌شود ولی اغتشاش منشأ خارجی دارد و باید بین این دو تفکیک کرد؛ دولتمردان باید شبانه‌روزی تلاش کنند. این کشور ثروتمند است وباید تلاش‌های مضاعفی انجام داد و دولت باید مدیران متعهد و باانگیزه بر سر کار بگذارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در پایان اظهار کرد: ما امروز به انگیزه انقلابی احتیاج داریم و باید کارها را به جوانان متدین و متعهد سپرد که طرح و برنامه دارند و باید به آنها فضا و میدان داد تا کار کنند. ملت ایران به لحاظ علمی و هوش و استعداد برتر هستند و می‌توانند امور خود را اداره کنند. با یک اجماع ملی میان دولت، مجلس و همه نهادها و امید به آینده روشن می‌توان هم در جهت رفع مشکلات گام برداشت و هم برای مقابله با استکبار تلاش کرد. امروز نفوذ جدی است و باید جدی گرفته شود تا آینده‌ای امیدبخش برای ملت و کشور رقم بزنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: