کد خبر: 3681247
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
گروه بین‌الملل: مسئولان امنیتی مصر هم‌زمان با جشن‌های صوفیان به مناسبت ورود سر مبارک امام حسین(ع) به اين كشور، تدابیر امنیتی گسترده‌ای در محوطه اطراف مسجد امام حسین(ع) قاهره اتخاذ کرده‌اند.
تشدید تدابیر امنیتی در اطراف مسجد امام حسین(ع) قاهره
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری صدی البلد؛ پیروان طریقت‌های صوفی از روز سه‌شنبه 19 دی‌ماه سال جاری براساس اعتقادات خود مبنی بر ورود سر مبارک امام حسین(ع) به مصر، سلسله جشن‌هایی را در مسجد امام حسین(ع) در قاهره برگزار می‌کنند.
 
قرار است، این جشن‌ها تا روز سه‌شنبه هفته آینده ادامه داشته باشد و در همین راستا، پیروان طریقت‌های صوفیه از استان‌های مختلف مصر راهی مسجد امام حسین(ع) در قاهره می‌شوند.
 

شیعیان مصر و پیروان طریقت‌های صوفیه معتقدند که سر مبارک امام حسین(ع) به مصر منتقل شده و هر ساله به همین مناسبت مراسمی در مسجد امام حسین(ع) قاهره که به مسجد رأس الحسین(ع) نیز مشهور است، برگزار می‌کنند.

سبط ابن جوزی(متوفی ۶۵۴ق)، از علمای اهل سنت نقل کرده است: «سر حسین بن علی(ع) را خلفای فاطمیین از باب «فرادیس» در دمشق به «عسقلان»(در فلسطین اشغالی) انتقال دادند سپس به قاهره برده و در آن‌جا دفن کردند و آن‌جا بارگاه عظیمی دارد که زیارتگاه است/.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: