کد خبر: 3681345
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
پلیس کانادا تایید کرد؛
گروه بین‌الملل: پلیس کانادا در حال تحقیق برای شناسایی مردی هستند که روز جمعه با حمله به یک دختر محجبه با قیچی روسری وی را پاره کرد.

حمله به دانش‌آموز محجبه در تورنتوی کانادابه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از روزنامه گاردین، «خوله نعمان» به همراه برادرش در حال رفتن به سمت مدرسه بود که دو بار در فاصله ده دقیقه توسط این فرد مورد حمله قرار گرفت.  

این دختر 11 ساله در این باره گفت: من واقعاً ترسیده و بهت‌زده بودم. بار اول جیغ کشیدم و او فرار کرد. ما به سمت جمعیت رفتیم تا احساس امنیت داشته باشیم. اما او برگشت و دوباره با قیچی شروع به بریدن روسری من کرد.

اداره آموزش تورنتو این واقعه را بهت‌آور توصیف کرد و «کاتلین وین»، نخست‌وزیر ایالت انتاریو، آن را یک اقدام بزدلانه ناشی از نفرت دانست.   

پلیس هنوز کسی را در این رابطه دستگیر نکرده است.

این حمله در حالی انجام شد که چند روز دیگر اولین سالگرد حمله مرگبار به مسجدی در شهر کبک فرا می‌رسد.

با توجه به رشد فزاینده اسلام‌هراسی در کانادا، دولت این کشور برای اتخاذ اقداماتی برای مقابله با این مسئله تحت فشار قرار دارد.

شورای مسلمانان کانادا چندی پیش از دولت خواست روز 29 ژانویه، سالگرد حمله به مسجد کبک که به کشته شدن 6 مسلمان منجر شد، را به عنوان روز مقابله با اسلام‌هراسی و یادبود قربانیان این حمله اعلام کند. دولت هنوز به این درخواست پاسخی نداده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: