کد خبر: 3681348
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
گروه بین‌الملل: گردهمایی بزرگ سالانه مسلمانان با نام «پیشوا اجتماع» دیروز (22 دی) در کرانه رود «توراگ» در حومه داکا (پایتخت بنگلادش) آغاز شد.

آغاز گردهمایی بزرگ سالانه مسلمانان در بنگلادشبه گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از روزنامه دیلی استار؛ مرحله اول این مراسم که بعد از اربعین و حج، بزرگترین گردهمایی مسلمانان محسوب می‌شود دیروز با اقامه نماز صبح در حاشیه رود توراگ آغاز شد.

پس از آن عالم مسلمانی از کشور اردن برای حاضران سخنرانی کرد. به هنگام نماز ظهر جمعه حدود هزاران نفر حضور یافتند. این برنامه با اقامه نماز جماعت مغرب ادامه یافت.

مرحله اول پنجاه و سومین گردهمایی مسلمانان در بنگلادش فردا (24 دی) پس از اقامه نماز عشا پایان می‌یابد و مرحله دوم آن 29 دی تا 1 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

مسلمانان سراسر بنگلادش و حدود 4 هزار مسلمان از 79 کشور دیگر خود را برای شرکت در این مراسم به داکا رساندند.

اجتماع بزرگ مسلمانان در بنگلادش هر سال با حضور 2 تا 5 میلیون مسلمان در دو مرحله برگزار می‌شود و شرکت کنندگان ضمن اقامه نماز جماعت، در سخنرانی‌ها شرکت می‌کنند.

خطبه‌ها و سخنرانی‌ها به زبان‌های مختلف عربی، بنگالی، انگليسی، اردو، هندی و ديگر زبان‌ها ارئه شده و آيات قرآن نيز تلاوت می‌شود. برای این منظور جمعیت بزرگ مسلمانان پس از طی مسافتی، در زمینی به مساحت حدود 67 هکتار در حاشیه رود توراگ جمع می‌شوند.

اين گردهمايی اسلامی به همت سازمان تبليغ اسلامی بنگلادش با هدف ترغيب مسلمانان به پيروی از اصول و آموزه‌های اسلامی برگزار می‌شود. مسلمانان با جمعيت ۱۴۴ ميليون نفر، ۹۰ درصد از جمعيت بنگلادش را تشكيل می‌دهند/.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: