کد خبر: 3681476
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
گروه بین‌الملل: مرحله نهایی مسابقات قرآن لبنان موسوم به «عزم طرابلس» دوم فروردین ماه سال آینده(97) در شهر «طرابلس» واقع در شمال این کشور برگزار می شود.

فروردین 97؛ مرحله نهایی مسابقات قرآن «عزم طرابلس»به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از lebanon24.com؛ مرحله نهایی دومین دوره مسابقات قرآن لبنان موسوم به (جایزه عزم طرابلس ) دوم فروردین ماه سال آینده درمرکز «علم و علما» شهر طرابلس آغاز می‌شود.

نخستین دوره اين مسابقات که در دو بخش حفظ و تجوید قرآن برگزار می‌شود، ۳۰ اسفندماه ۹۵ تا ۴ فروردین ۹۶ با مشارکت ۳۲ متسابق از کشورهای مختلف جهان برگزار شد، اما این مسابقات بنابر دستور نجیب میقاتی، نخست‌وزیر پیشین امسال در سطح ملی برگزار خواهد شد.

مسابقات قرآن موسوم به جایزه «عزم طرابلس» به همت دارالفتوای لبنان و با همكاري انجمن اجتماعی «عزم و سعادت» برگزار می‌شود.

عبدالاله میقاتی، رئیس کمیته برگزارکننده مسابقات با اشاره به این‌که این رقابت‌ها در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می‌شود، گفت: مسابقات امسال جایزه عزم طرابلس در رشته‌های حفظ و تجوید قرآن کریم و با مشارکت بیش از 60 حافظ کل قرآن در سطح استان‌های لبنان برگزار خواهد شد.

وی با اشار به این که داوری این مسابقات بر اساس معیارهای بین‌المللی خواهد بود، افزود: این مسبقات یک سال در سطح بین‌المللی و یک بار نیز در سطح ملی برگزار می‌شود و نفرات برتر این رقابت‌ها به‌عنوان نماینده لبنان در مسابقات بین‌المللی قرآن در کشورهای مختلف جهان حضور پیدا می‌کنند.

گفتنی است؛ مرحله مقدماتی مسابقات قرآن لبنان موسوم به (جایزه عزم طرابلس ) از روز پنجشنبه (21 د‌‌ی‌ماه) در بیروت آغاز شده و تا 22 بهمن‌ماه در مناطق مختلف لبنان ادامه پیدا می‌کند.

أحمدعيسى معصراوي، قاری برجسته مصری، شيخ قراء بيروت محمود عكاوي، شيخ قراء طرابلس بلال بارودي، شيخ قراء صيدا إبراهيم عقاد، شيخ قراء البقاع علي غزاوي، شيخ قراء قلمون والكورة والبترون زياد الحج از اعضای کمیته داوران این مسابقات انتخاب شده‌اند.

این رقابت‌ها علاوه بر بخش حفظ کامل قرآن همراه با حسن ادا و رعایت احکام تجوید، در دو بخش تجلیل از شخصیت‌ میانه‌رو اسلامی فعال در زمینه خدمت به اسلام و مسلمانان و تجلیل از صاحب برترین پژوهش علمی با موضوع «صلح در قرآن کریم» با محوریت «صلح اقتصادی در قرآن کریم» برگزار می‌شود/.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: