کد خبر: 3686209
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۷
گروه سیاست: نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی از جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری به نقل از ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اردشیر نوریان امروز هشتم بهمن‌ماه در بازدید از ساختمان جهاد دانشگاهی استان، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر و تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه، اظهار کرد: دهه فجر فرصت مناسبی برای بازاندیشی ارزش‌های انقلاب اسلامی و امیدآفرینی در مردم است.
وی تاکید کرد: امروز انقلاب اسلامی نیاز به دفاع هوشمندانه دارد و دهه فجر فرصتی است برای به روز کردن مبانی فکری و اعتقادات قلبی که در این مسیر جهاد دانشگاهی نقش مهم و اساسی خواهد داشت.
نوریان موفقیت های جهاد دانشگاهی در حوزه های آموزش، پژوهش و فرهنگی را نشان از وجود ظرفیت در استان دانست و گفت: این ظرفیت‌ها گاهی مورد غفلت واقع می‌شود که می‌توان با برنامه‌ریزی هوشمندانه توام با عقلانیت در این زمینه‌ها کار کرد.
نماينده مردم حوزه انتخابيه مركز استان ضمن ابراز رضايت از دستاوردهاي اخير جهاد دانشگاهي استان و كسب رتبه ها و افتخارات متعدد ملي توسط اين نهاد افزود: جهاد دانشگاهی از دو عنوان زیبای جهاد به معنای حرکت به سوی امری مقدس با تمام وجود و دانشگاه به معنای مرکز علمی و موتور محرکه توسعه نام برد و افزود: مسئله محوری عمل کردن جهاد دانشگاهی به معنای دنبال کردن مسائل با روش‌های علمی و انگیزه جدی و گزینش مسائل کلیدی و راهبردی مسئله‌دار در استان است.
نوریان مهم‌ترین اقدام در امر پژوهش را یافتن مسئله عنوان کرد و گفت: لازم است مسئله گزینی توسط دانشجویان با یک ظرفیت علمی و فکری دقیق انجام و از پرداختن به موضوعات تکراری و کم‌ارزش پرهیز شود.
نوریان اصلی ترین دغدغه حوزه عمران و توسعه استان را مسئله آب دانست و خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند با ارائه یک راه‌حل کلیدی کارآمد برای احقاق حقوق آبی استان تلاش کند.
وی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند در عرصه‌هایی که معمولا مغفول مانده‌اند و در لایه‌های پنهان گم شدند مطالعات انجام دهد و به تولید فکر بپردازد.
خلیلی ادامه داد: در بخش آموزش کوتاه مدت، آموزش‌هایی که در دانشگاه ارائه نمی‌شود در این نهاد به صورت تخصصی و اشتغال محور ارائه می‌شود.
خلیلی افزود: مهمترین چالش این واحد استانی نداشتن فضای فیزیکی کافی بوده که در سال گذشته خوشبختانه با کمک های دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی این مشکل اساسی مرتفع شده و فاز دوم نیز در صورت تامین اعتبار راه اندازی خواهد شد که سازمان مدیریت استان کمک هایی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در بخش افکارسنجی در دو سال گذشته رتبه برتر کشور بوده است، تصریح کرد: این استان در ششمین دوره مناظرات دانشجویی کشور از نظر تعداد تیم شرکت‌کننده رتبه نخست را کسب کرده است که این نشان از بلوغ فرهنگی استان و استقبال از فرهنگ گفتگو است.
خلیلی تاکید کرد که حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی با عزم جدی و با دریاقت مجوز ساختارهای جدید در حال ارائه تحقیقات تقاضامحور در استان به خصوص در بخش گردشگری و محیط زیست است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: