کد خبر: 3689058
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
گروه مسابقات: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه فراخوان ثبت نام داوران مسابقات قرآن در طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآنی کشور را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، فراخوان ثبت نام در طرح ساماندهی و ارتقای داوران مسابقات قرآن اعلام شد.
طرح ساماندهی و ارتقای داوران مسابقات قرآن طی ماه‌های گذشته از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه مطرح شد. این طرح در راستای بهبود وضعیت داوران موجود به لحاظ کیفی و شناسایی استعدادهای داوری، آموزش، تربیت و بکارگیری آنها در رشته‌ها و سطوح مختلف مسابقات قرآنی و به منظور تکمیل بانک اطلاعات داوران کشور، اجرا می‌شود.
براساس این گزارش، در این فراخوان از داوران و داوطلبان(اساتید، قاریان و حافظان) واجد شرایط داوری در رشته‌های زیر در قالب پنج سطح مسابقات دعوت شده تا نسبت به ثبت اطلاعات بارگذاری مدارک مربوطه خود در سایت مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران «قرآن ایران» به نشانی www.quraniran.ir بخش «ثبت نام طرح ساماندهی و ارتقاء داوران» اقدام نمایند.

فراخوان ثبت نام طرح ساماندهی داوری مسابقات قرآن + لینک
رشته‌های ثبت نامی داوطلبان شامل، حفظ، قرائت، ترتیل، مفاهیم، دعاخوانی، ابتهال، همسرایی، همخوانی،‌ اذان و... زیر رشته‌‌ها نیز شامل حسن حفظ،‌ تجوید، وقف و ابتدا، صوت، لحن، اصول اجرای دعاخوانی، ابتهال، متن و ادای همسرایی،‌ هماهنگی و حسن اجرا، آداب و شرایط همسرایی، آداب و شرایط همخوانی، مفاهیم، مفردات، تفسیر، فن بیان و ... خواهد بود.
براساس طرح ساماندهی داوران سطوح مسابقات قرآنی در کشور به 5 سطح مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران(سطح اول)، مسابقات کشوری جمهوری اسلامی ایران و مسابقات بین‌المللی سایر نهادها(آموزش و پرورش، بهزیستی، دانشجویان و...؛ سطح دوم)، مسابقات کشوری نهادهای سطح «الف» و استان‌های سطح «الف» سازمان اوقاف و امور خیریه(سطح سوم)،‌ مسابقات استانی سطح «ب» سازمان اوقاف و امور خیریه و کشوری نهادهای سطح «ب» و مسابقات شهرستانی سطح «الف» سازمان اوقاف و امور خیریه(سطح چهارم) و مسابقات شهرستانی سطح «ب» و «ج» و مسابقات متفرقه(سطح پنجم)
بر اساس مواردی که در این ابلاغیه آمده، اعلام شده است که هر شخص صرفاً می‌تواند یک رشته، حداکثر دو زیر رشته از زیر رشته‌های فوق و فقط یک سطح مسابقات را انتخاب کند.
شرایط داوری در این طرح به دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم شده است. در بخش شرایط عمومی به مواردی همچون پذیرش و التزام عملی به احکام اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه،‌ متخلق به اخلاق حسنه اسلامی و قرآنی، داشتن سن متناسب با سطح داوری مسابقات حداقل(30سال)، حسن شهرت در محل سکونت، محل کار و در بین جامعه قرآنی، دارا بودن مدرک حداقل کارشناسی یا معادل حوزوی آن (مدارک تخصصی حفظ و قرائت و مقامات اول تا پنجم و یا رتبه عالی و ممتاز مسابقات اوقاف و نهادهای معتبر در این بند معادل مدارک دانشگاهی محسوب می‌شوند)، اشاره شده است.
در بخش شرایط اختصاصی نیز داشتن آثار و تالیفات مرتبط با موضوع رشته تخصصی داوری(اعم از مکتوب، صوتی و تصویری)، داشتن کرسی تدریس یا تلاوت در زمینه‌های قرآنی،‌ آشنایی با زبان عربی تا سطح کشوری (و تسلط نسبی بر زبان عربی در سطح بین‌المللی)، داشتن قدرت تجزیه و تحلیل متناسب با رشته و سطح داوری، داشتن دقت و سرعت عمل لازم در نمره‌دهی، تقید به رعایت عدالت در قضاوت، دارا بودن قدرت شنوایی و تشخیص بالا، آشنایی با مبانی، ارکان مسابقات و آیین‌نامه داوری مسابقات (ویژه داوران موجود)، برخورداری از مهارت قرائت، حفظ، مفاهیم، تفسیر و... قرآن کریم و نغمات اسلامی،‌ گذراندن دوره‌های تخصصی داوری و یا تدریس درزمینه‌های قرآنی، داشتن سوابق داوری قرآنی و کسب رتبه در مسابقات قرآنی اعلام شده است.
بر اساس این فراخوان تأکید شده است که حضور در عرصه داوری در تمامی سطوح مسابقات قرآنی کشور منوط به ثبت اطلاعات در سایت مربوطه می‌باشد.

متقاضیان برای ثبت نام و نیز ثبت اطلاعات خود در این طرح اینجا کلیک کنند! 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
تقوا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۲۳:۰۰
0
0
سلام علیکم .خداقوت .ماچند ماه پیش تو سامانه ثبت نام کردیم باز باید تکرار بشه؟
سمیه فکوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۷/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۹
0
0
باسلام من چندماه پیش درسامانه داوران قران ثبت نام کرده واکنون یک نامه از سوابق داوری دراداره اوقاف شهرستان نجف اباد گرفته ام. نمی دانم چگونه نامه سوابق را ارسال کنم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: