کد خبر: 3690564
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
نجفی:
گروه جامعه: شهردار تهران، با بیان اینکه پرچم نه‌تنها به‌عنوان یک نماد بلکه به عنوان یک سرمایه نمادین و با ارزش در کنار ایران و ایرانی وجود داشته است، گفت: امروز هم جمهوری اسلامی در مقابل همه چالش‌ها، دشواری‌ها و مشکلات پابرجا و مستحکم ایستاده و راه خود را به سمت آن نقطه ایده‌آل دسترسی به استقلال کامل کشور و آزادی کامل مردم دنبال خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، محمدعلی نجفی، شهردار تهران صبح امروز 22 بهمن ماه طی سخنانی در آئین برافراشتن بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران گفت: کم نبودند کسانی که در همان روزهای آغازین انقلاب ما، عمر این انقلاب را خیلی کوتاه می‌دیدند و فکر می‌کردند این انقلاب در مقابل سختی‌ها، توطئه‌ها و کارشکنی‌های داخلی و خارجی خیلی نمی‌تواند دوام بیاورد و خیلی زود خواهد بود که شاهد فروپاشی نظام جمهوری اسلامی خواهند بود؛ اما دیدیم که نظام جمهوری اسلامی ایران به رغم خواست و تمایل بدخواهان، با صلابت، قدرت و استحکام در مقابل همه کارشکنی‌ها و توطئه‌ها ایستادگی کرد و راه خود را آنطور که معمار کبیر انقلاب ترسیم کرده بودند، ادامه داد.

وی با بیان ایکنه دفاع مقدس یک نمونه از این صلابت و قدرت ملت ایران بود که دنیا را عاجز کرد و به دنیا فهماند که این انقلاب پایا و پابرجا خواهد بود تا به دست صاحب اصلی‌اش، حضرت صاحب الزمان‌(عج) برسد، افزود: ما نه تنها از جنگ نهراسیدیم و نتوانست ملت ما راتسلیم کند، بلکه جنگ را به مدرسه‌ای از عشق و ایثار، کلاسی از همدلی و وحدت، کانونی برای افزایش اقتدار، استقلال و آزادی ملت ایران تبدیل کردیم.

نجفی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی در مقابل همه چالش‌ها، دشواری‌ها و مشکلات پابرجا و مستحکم ایستاده و راه خود را به سمت آن نقطه ایده‌آل دسترسی به استقلال کامل کشور و آزادی کامل مردم دنبال خواهد کرد.البته در همه دنیا مشکلات، مسایل، چالش‌ها و دشواری‌هایی برای اداره کشورها وجود دارد که در کشورما هم به همین ترتیب است اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، تا وقتی که مردم پشتیبان و حامی این نظام مقدس هستند در صحنه‌های مختلف حضور دارند، کار سازندگی کشور ادامه دارد و این انقلاب هم پابرجا خواهد بود تا نظام جمهوری اسلامی روز به روز پر صلابت‌تر راه خود را ادامه دهد.

شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اینکه پرچم در اسطوره‌های ایرانی همواره نماد چندگانه‌ای از همدلی، همراهی، وحدت، دوستی، صمیمیت، مبارزه بر علیه ظلم و ستم‌ستیزی ملت ایران بوده است، گفت:همچنانکه در شاهنامه فردوسی پرچمی که در دست کاوه آهنگر بود، به عنوان نماد مبارزه با ظلم و فساد تبدیل شد و همواره در دست پادشاهان بر افراشته باقی ماند.پرچم همواره به عنوان نماد مشترک همه ارزش‌ها و نقطه اشتراک هویت ملی ما مطرح بوده است.

وی بیان کرد: پرچم نه‌تنها به‌عنوان یک نماد بلکه به عنوان یک سرمایه نمادین و با ارزش در کنار ایران و ایرانی وجود داشته است. حتی رنگ‌های این پرچم مقدس نیز حاوی پیام‌ها، گفته‌ها و شعارهای بزرگی برای همه دنیا است. رنگ سبز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران نمادی از سازندگی، توسعه، رشد و پیشرفت، رنگ سفید نمادی از صلح، آرامش، رغبت و گرایش ملت ما به صلح طلبی و آرامش جویی و رنگ قرمز نیز نمادی از صلابت و قدرت در مقابل بیگانگان و در مقابل هر ظلم و ستمی است که بخواهد بر ملت ما تحمیل شود. این سرمایه نمادین برای ما بسیار با ارزش است همچنانکه وقتی در داخل و خارج از کشور چشم ما به پرچم مقدس جمهوری اسلامی می‌افتد، احساس آرامش همراه با غرورو افتخار به ما دست می‌دهد.

نجفی با اشاره به اینکه پرچم ایران به خصوص در دوران جمهوری اسلامی از یک طرف به نام مقدس الله مزین شده و نماد ملی را با اعتقادات ایدئو لوژیک ما همراه ساخته است ادامه داد: ازدیگر سو ۲۲ الله اکبری که بر حاشیه این پرچم نوشته شده، برای همیشه ۲۲بهمن را در ذهن ایرانی ماندگار می‌کند.

شهردار تهران گفت: پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب درباره پرشورتر و تماشایی‌تر برگزار شدن راهپیمایی ۲۲ بهمن، امروز محقق خواهد شد و مدیریت شهری تهران نیز برای پرشورتر کردن این برنامه، امروز به ابتکار برافراشته شدن پرچم در این مکان دست زده است؛ امیدوارم این ابتکار تبدیل به سنت حسنه‌ای شود که هر ساله با حضور همکاران ما در شهرداری و مقامات و گروه‌های مختلف به شکلی پرشور برگزار شود و این پرچم مقدس تا روز قیام حضرت مهدی(عج) برپا و برافراشته باقی خواهد ماند.

به گزارش ایکنا، آئین برافراشتن بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران با حضور نجفی شهردار تهران، مولاوردی دستیار رئیس جمهور و مسئولان شهری در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. در این مراسم همچنین محسن هاشمی، محمد سالاری، افشین حبیب‌زاده، حسن رسولی، مرتضی الویری و شهربانو امانی از اعصای شورای شهر و جمعی از شهروندان تهران حضور داشتند. در حاشیه این مراسم یک پدر شهید، یک جلد کلام الله مجید از طرف خانواده شهدا به محمدعلی نجفی اهدا کرد.

یک از حاشیه های این برنامه‌ این بود که هاشمی، مولاوردی و نجفی به نمایندگی از مردم پرچم کشور را به اقشار و قومیت‌های مختلف کشور اهدا کردند. در این مراسم رایزن سیاسی لبنان، سفیر بلغارستان، دبیر سوم سفارت تاجیکستان، سفیر بلاروس و همچنین وابسته فرهنگی و نظامی افغانستان حضور داشتند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: