کد خبر: 3690997
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد؛
گروه جامعه: رئیس سازمان حج و زیارت در جلسه‌ای با اعضای هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی استان اصفهان بر تلاش برای بهبود اعزام‌های استانی عتبات عالیات تاکید کرد.

لزوم بهبود اعزام‌های استانی عتبات

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط عمومی حج و زیارت، حمید محمدی، رئیس این سازمان در جلسه امروز با اعضای هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی استان اصفهان که با حضور محمد زاهدی، مدیر حج و زیارت استان اصفهان و جمعی از مدیران ستادی سازمان حج و زیارت برگزار شد، بر اهمیت تلاش برای ساماندهی سفرهای عتبات عالیات تاکید کرد. 

محمدی گفت: سازمان حج و زیارت برای افزایش توان رقابتی بمنظور ارائه خدمات بهتر، طرح اعزام‌های استانی را در راستای طرح نوین عتبات به اجرا در آورده است تا زائران بیشتری در استان‌ها توسط گروه‌های مجاز جذب گردد، ما باید تلاش کنیم خدمات متمایزی که از سوی کاروان‌های سازمان حج و زیارت به زائران ارائه می‌شود را به مشتاقان زیارت عتبات گوشزد کنیم و لازم است در این زمینه‌ها اطلاع رسانی مناسبی در استان‌ها صورت گیرد.

وی در این دیدار با توجه به اهمیت بازاریابی و توجه به خواسته‌ها و نیازهای زائران بر ضرورت یافتن راهکارهایی برای جذب مشتاقان زیارت عتبات توسط کاروان‌های مجاز عتبات تاکید کرد و گفت: در خصوص جذب زائر توسط مجموعه‌های مجاز اطلاع رسانی و تبلیغات و فعالیت میدانی صورت گیرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما در طرح استانی تلاش می‌کنیم کیفیت خدمات از سطح فعلی پایین نیاید و هزینه‌ها نیز افزایش نداشته باشد، عنوان کرد: موضوع بیمه زائران، امنیت و ارائه خدمات استاندارد و مطلوب به زائران حسینی(ع) جزو اصول ماست که قطعا بخاطر کاهش هزینه‌های سفر از آن‌ها عدول نخواهیم کرد اما در استان‌ها بر اساس ذائقه و سلیقه و پاسخ به خواسته‌ها و نیازهای استان‌ها می‌توانیم خدمات را با خواسته زائران تطبیق دهیم.

رئیس سازمان حج و زیارت ایجاد تنوع در بسته‌های سفر عتبات و همچنین پیدا کردن راهکارهایی برای ارائه سفرهای ارزان قیمت را مورد تاکید قرار داد و گفت: متاسفانه شاهدیم برخی از گروه‌های غیر مجاز به بهانه کاهش هزینه سفر برخی خدمات اساسی از جمله امنیت را به زائران ارائه نمی‌دهند و یا بخشی از هزینه سفر را در ایران از زائران دریافت می‌کنند و در عراق برای ارائه خدماتی که جزو برنامه سفر است از زائران درخواست هزینه‌های اضافی می‌کنند، این در حالی است هزینه‌های سفر زائران درکاروان‌های سازمان حج و زیارت با جزئیات آن در زمان ثبت نام در کاروان‌ها مشخص است.

محمدی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت همواره خود را مدافع دفاتر زیارتی که به آنها مجوز فعالیت داده است می داند، عنوان کرد: در طرح نوین عتبات و اعزام های استانی بر احقاق حقوق دفاتر زیارتی و همچنین دفاع از حقوق زائران عتبات تاکید شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین در سخنانش بیان کرد: طی جلسات متعددی که با نمایندگان ملت در کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی داشته‌ایم، همواره به موضوع تهدید کاروان های غیرمجاز اشاره شده که دستگاه‌های نظارتی و انتظامی نیز بایستی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

اعضای هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران استان اصفهان نیز در دیدار با رئیس سازمان حج و زیارت، نقطه نظرات خود را در خصوص بهبود اجرای طرح اعزام‌های استانی با رئیس سازمان حج و زیارت و مسئولان این سازمان در میان گذاشتند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: