کد خبر: 3691168
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
گروه جامعه: پنج‌شنبه هفته جاری ستاد صبر استان یزد با هدف ترویج صلح، بخشایش و رضایت افتتاح می‌شود.

افتتاح هفتمین ستاد استانی صبر در یزد/ صلح، بخشایش و رضایت فرهنگ عمومی‌ می‌شود

به گزارش ایکنا؛ مراسم افتتاح ستاد صبر استان یزد با حضور محمدباقر الفت، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و امید محبی دبیر ستاد ملی صبر روز پنج‌شنبه 26 بهمن ماه در شهر یزد برگزار می‌شود.

استان یزد هفتمین استانی است که ستاد صبر (ترویج صلح، بخشایش و رضایت) زیر نظر معاونت فرهنگی قوه قضائیه در آن تشکیل می‌شود و در این مراسم علاوه بر افتتاح ستاد استانی صبر از بانیان صلح و سازش و فعالان حوزه صبر تقدیر به عمل می‌آید.

یادآوری می‌شود، با توجه به حجم زیاد پرونده‌های قضایی، معاونت فرهنگی قوه قضائیه با هدف ترویج فرهنگ صلح، بخشایش و رضایت به تشکیل ستاد ملی صبر با هدف احیای ارزش‌های انقلاب اسلامی و اصلاح فرهنگ عمومی اقدام کرده است و تلاش دارد فرهنگ صبر را به فرهنگ عمومی جامعه ایران تبدیل کند. مهم‌ترین وظایف این ستاد هماهنگی با دستگاه‌ها برای فرهنگ سازی در عرصه صبر است.

ستاد ملی صبر قوه قضاییه با رهنمودهای روشنگرانه با سه رویکرد: آموزشی، فرهنگی و رسانه‌ای تشکیل شده است. این ستاد با نگاه برون سازمانی به ویژه با همکاری سایر دستگاه‌های کشور به عنوان یک ستاد هماهنگ کننده در حوزه مسائل فرهنگی برای ترویج فرهنگ صلح و سازش در کنار شوراهای حل اختلاف نقش آفرینی می‌کند و با تشکیل ستاد‌های صبر استانی در تلاش است در پرونده‌های قضایی صلح و سازش ایجاد کند و حتی قبل از تشکیل پرونده‌های قضایی با ترویج فرهنگ صلح و سازش موجب نهادینه شدن فرهنگ گذشت در جامعه شود./ انتهای پیام.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: