کد خبر: 3691186
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
گروه جامعه ــ مدیر کل کمیته امداد استان تهران از جمع آوری کمک صد میلیون تومانی و همچنین حمایت از هزار یتیم در مراسم راهپیمایی 22 بهمن توسط تهرانی‌ها خبر داد.

کمک 100 میلیونی و حمایت از هزار یتیم در راهپیمایی 22 بهمن تهران/ وکلای نیکوکار در میدان

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران امروز با حضور در نشستی خبری به تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی این نهاد در ایام الله دهه فجر پرداخت و گفت: مردم استان تهران با حضور در راهپیمایی 22 بهمن نه تنها به حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران پرداختند بلکه با ارائه کمک‌های خود به صندوق‌های بارگذاری شده در مسیر راهپیمایی مبلغ صد میلیون تومان را به نیازمندان هدیه کردند. که این رقم نسبت به سال گذشته صد در صد رشد داشته است. همچنین طی برگزاری مراسم راهپیمایی 22 بهمن در استان تهران 700 نیکوکار سرپرستی بیش از هزار کودک یتیم را تقبل کردند.

وی با اشاره به شکل گیری کمیته همدلی و تشکل‌های مردمی با حضور تعدادی از نهادها که مرتبط با اقشار محروم جامعه هستند اظهار کرد: کمیته امداد نیز یکی از اعضای این گروه بود که طی دهه فجر انقلاب اسلامی نسبت به اعزام هزار و 500 نفر از مددجویان به مشهد مقدس و 40 مددجو به عتبات عالیات اقدام کرد.

ولیئی با اشاره به اجرای طرح همکاری وکلای نیکوکار اظهار کرد: 400 نفراز وکلای استان تهران در همکاری مشترک با کمیته امداد به ارائه خدمات کاملا رایگان به منظور حمایت غذایی از نیازمندان می‌پردازند چرا که 27 درصد مددجویان دچار مشکلات حقوقی هستند و لزوم حمایت حقوقی از این افراد وکلای نیکوکار را بر آن داشته است تا هماهنگی دادگستری استان تهران به ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد و همچنین سایر نیازمندان بپردازند.

وی ادامه داد: در مسیر راهپیمایی 22 بهمن نیز دو غرفه همکاری وکلای نیکوکار راه اندازی شد و به ارائه مساعدت‌های حقوقی پرداخت.

وی از جمله برنامه‌های برگزار شده در دهه فجر انقلاب اسلامی را حضور 700 دانش آموز تحت حمایت در مراسم غبارروبی مهمانی لاله‌ها، برگزاری 13 نمایشگاه در حوزه‌های انقلابی و پیشگیری از آسیب‌‌های اجتماعی با همکاری نیروی انتظامی برشمرد، مسابقه حفظ سوره فجر با حضور هزار و 200 دانش آموز تحت حمایت برگزار شد.

وی از مشارکت با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان تهران به منظور برگزاری نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب خبر داد و گفت: سبک زندگی انقلابی برای هزار و 400 نفر از کارمندان کمیته امداد خمینی(ره) استان تهران تبیین شد.

مراسم ازدواج آسان و اهدای جهیزیه به 122 نفر از مددجویان

ولیئی برگزاری مراسم ازدواج آسان و اهدای جهیزیه به 122 نفر از مددجویان و کمک به 122 بیمار صعب العلاج با اهدای بسته‌های بهداشتی و درمانی به ارزش 286 میلیون تومان از دیگر اقدامات صورت گرفته طی دهه فجر انقلاب اسلامی خواند و گفت: در حوزه مسکن و ساختمان از 385 پروژه عمرانی به ارزش دو میلیارد و 100 میلیون تومان بهره‌برداری به عمل آمد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران از افتتاح اولین دفتر تامین نیروی کار در شهرک صنعتی عباس آباد به منظور تامین نیروی انسانی از میان مددجویان خبر داد و گفت: 47 پروژه در سطح استان تهران به بهره برداری رسید و بازارچه عرصه محصولات مددجویان در مصلی نماز جمعه برپا شد.

وی با اشاره به بهرداری از 179 پروژه روستایی عنوان کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات 11 میلیارد تومان در حوزه اشغال زایی مددجویان صرف شد.

ولیئی با بیان اینکه مقرر شده است تا پایان سال جاری 10 هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شود گفت: هفت هزار مورد به توسعه و ایجاد بنگاه اقتصادی و سه هزار مورد به کار یابی مددجویان در بنگاه‌های موجود اختصاص دارد. 

وی در ادامه وضعیت مستاجران در استان تهران اشاره و عنوان کرد: هفت هزار مستاجر در تهران در پنج هزار مستاجر در استان‌های تهران مددجوی کمیته امداد هستند به طور کلی از 64 هزار خانواده تحت کمیته هزار نفر مستاجر و فاقد مسکن هستند که هر ساله با در نظر گرفتن اولویت‌های همچون سابقه پنج سکونت در شهر، زن سرپرست خانوار بودن و آوردن سهمی از سوی خانواده‌ها به خانواده‌های مختلف اعطا می‌شود.

وی ادامه داد: میزان وام بلاعوض برای خرید خانه مبلغ 25 میلیون تومان و همچنین 10 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه است. طبق برنامه مقرر شده است تا پایان سال جاری سه  هزار و 500 خانوار از خدمات تعمیر، بازسازی و خرید خانه استفاده کنند.

همچنین 50 هزار مسکن مهر که فاقد متقاضی است مقرر شده است که به کمیته امداد واگذار شود تا صف طولانی خرید خانه شکسته شود.

پلمب برخی موسسات خیریه

ولیئی در پایان سخنان خود به وضعیت موسسات خیریه اشاره و عنوان کرد: سه هزار موسسه خیریه در استان تهران فعالیت دارند که از این تعداد هزار مورد در شهر تهران هستند؛ 40 درصد این موسسات دارای مجوز و 60 درصد خیریه‌های محلی هستند؛ با ایجاد کارگروهی متشکل از سازمان بهزیستی، ناجا، کمیته امداد، فرمانداری، در صدد برآمدیم تا به رصد به این موسسات بپردازیم که در نهایت نتایج آن پلمپ شدن برخی از این موسسات شد.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: