کد خبر: 3694346
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
گروه اجتماعی: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: حذف بخشی از توانمندی‌ها و تخصص مهندسان صاحب تجربه از چرخه نظارت بر طرح‌های عمرانی کشور که گاهی در برخی بخش‌ها ممکن است منحصر به فرد باشند، زیان‌آور است و باید در این زمینه تجدید نظر شود.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، به‌نقل از روابط عمومی استانداری، باقر کرد، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: امروز کیفیت ساخت و ساز بناها در شهرهای استان قابل قیاس با گذشته نیست که علت آن حرکت نوید بخش سازمان نظام مهندسی ساختمان در بخش‌های مختلف است.
وی به دستورالعمل حذف شاغلان مهندس در 9 دستگاه دولتی از چرخه نظام مهندسی ساختمان اشاره کرد و افزود: حذف بخشی از توانمندی‌ها و تخصص مهندسان صاحب تجربه از چرخه نظارت بر طرح‌های عمرانی کشور که گاهی در برخی بخش‌ها ممکن است منحصر به فرد باشند، زیان‌آور است و باید در این زمینه تجدید نظر شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بیان کرد: قبل از تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان از تخصص و توان علمی مهندسان استفاده نمی‌شد و عملا در شهرسازی نقشی نداشتند.
وی ادامه داد: همچنین اصول فنی ساختمان، تاسیسات، معماری و سایر موارد مرتبط با ساخت و ساز در ساختمان‌ها رعایت نمی‌شد؛ به عنوان نمونه در شرایط فعلی با ورود گاز به استان، امکان لوله کشی گاز در هیچ یک از ابنیه و ساختمان‌هایی که در گذشته ساخته شده‌اند، بدون تخریب آن‌ها فراهم نیست.
کرد با بیان اینکه ساخت و سازها در گذشته از کیفیت لازم برخوردار نبودند، اظهار کرد: با تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و تشکیل گروه‌های نظارتی و شورای انتظامی در سازمان‌ها، کار نظارت بر ابنیه بصورت جدی شروع شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: با اجرای طرح مکانیزه ارجاع نظارت بر ساخت و سازها برای تمام اعضاء در استان، تحول جدی در کیفیت و نظارت بر ساخت و سازها به وجود آمد.

حذف مهندسان صاحب تجربه از چرخه نظارت بر طرح‌ها زیان‌آور است

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: