کد خبر: 3697504
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
نیسی:
گروه جامعه ــ مسئول اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی از آماده‌سازی مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی برای پذیرایی از میهمانان نوروزی خبر داد و گفت: نمازخانه بین‌راهی کانکسی نداریم مگر اینکه ضرورتی ایجاد کند.

نمازخانه بین‌راهی کانکسی نداریم

حجت‌الاسلام جواد نیسی، مسئول اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی در گفت‌گو با ایکنا؛ با اشاره به اینکه نامه‌ای به امضای معاون توسعه مدیریت و منابع نیروی انسانی وزارت راه برای کلیه سازمان‌ها و شرکت‌ها به ویژه چهار سازمان و شرکت که با بیشترین مسافر در ارتباط هستند، یعنی راه آهن، هواپیمایی جمهوری اسلامی کشوری، هواپیمایی هما و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ابلاغ و از آنها خواسته شده است که تجهیز، تعمیر و آماده‌سازی، بهداشت و غبارروبی نمازخانه‌ها و مساجد را برای استقبال از هموطنان در ایام تعطیلات عید در دستور کار خود قرار دهند، گفت: نمازخانه‌های بی راهی در حال آماده‌شدن برای پذیرایی از مسافران نوروزی است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بر تعداد نمازخانه‌های بین‌راهی طی سال 96 افزوده شده است؟ گفت: بله طی سال جاری تعدادی نمازخانه در مجتمع‌های بین راهی در حوزه جاده‌ای و چند نمازخانه در فرودگاه‌ها ساخته شد و در سال 97 هم تعداد دیگری از مجتمع‌های بین‌راهی صاحب نمازخانه خواهند شد.

حجت‌الاسلام نیسی اعلام کرد: در حال حاضر بیش از دو هزار و 700 نمازخانه و مسجد بین‌راهی در کشور داریم که 600 نمازخانه در مجتمع‌های بین‌راهی قرار دارد و بقیه در فرودگاه‌ها، راه‌آهن و ... هستند.  

وی در پاسخ به این سؤال که آیا هنوز هم کانکس‌‌هایی داریم که به عنوان نمازخانه استفاده می‌شود؟ گفت: خیر، مگر اینکه در جاهایی به طور موقت مستقر شده باشند. مثلاً بزرگراه جدیدی در حال احداث است و تا زمان تکمیل و اعطا شدن مجوز ساخت مسجد و نمازخانه، کانکس‌هایی را برای نماز اختصاص می‌دهیم که مردم استفاده کنند. استفاده از کانکس جزو برنامه‌های ما نیست مگر اینکه ضرورتی ایجاد کند.

مسئول اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که برخی از نمازخانه‌ها محل پناه‌گیری مردم هنگام بسته شدن جاده یا بروز حوادث طبیعی است، آیا این نمازخانه‌ها شناسایی شده و امکاناتی برای کمک به مردم در آنها تعبیه شده است؟ گفت: آنچه وظیفه ما به عنوان ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی است آماده‌سازی فضای نمازخانه‌ها و تجهیز و تعمیر نمازخانه‌ها و مساجد است اما اینکه در نمازخانه‌ها پتو، مواد خوراکی و ... فراهم کنیم که در هنگام حادثه استفاده شود، این امکان را نداریم البته به همه نمازخانه‌ها ابلاغ شده درِ خود را بازنگه دارند و در صورت نیاز مردم و یا بروز سرما و در راه ماندن مسافران امکان استفاده از مساجد و نمازخانه‌ها را برای مردم فراهم کنند.

 انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: