کد خبر: 3697767
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
گروه مسابقات ــ پس از اینکه مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام کرد که شیوه جدید برگزاری مسابقات قرآن را تدوین کرده و قصد اجرای آن را پس از برگزاری آزمایشی و تأیید نهایی دارد، اجرای آزمایشی این طرح از روز گذشته در شهر قم آغاز شده است.

شیوه جدید مسابقات قرآن اوقاف در حال اجرای آزمایشی در قم + عکس

به گزارش ایکنا؛ اجرای آزمایشی شیوه جدید برگزاری مسابقات قرآن، از روز گذشته در شهر قم آغاز شده و تا روز پنج‌شنبه نیز ادامه دارد.
بر همین اساس این مسابقه که برای احصای اشکالات و ایرادات شیوه جدید برگزاری مسابقات قرآن در کشور است، تنها در رشته قرائت تحقیق و با حضور شرکت‌کنندگانی از سراسر کشور در حال برگزاری است.
دستورالعمل و نحوه نمره‌دهی این مسابقات همان شیوه نمره‌دهی در آیین‌نامه مسابقات سراسری قرآن کریم است، اما شکل برگزاری آن به صورت استودیویی همراه با برخی تغییرات دیگر است.
فینال این رقابت روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود و پس از آن مسابقات پایان خواهد یافت. در این رقابت آزمایشی در هر روز هشت نفر تلاوت دارند که چهار نفر در نوبت صبح و چهار نفر نیز در نوبت بعد از ظهر اجرا می‌کنند.
گزارش ایکنا حاکی است، این مسابقات قرار است در قالب برنامه «مشکات» از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از این و در نشست خبری مسابقات سراسری قرآن کریم، از اعلام نظر نهایی در مورد این نوع برگزاری مسابقات قرآن در کشور تا نیمه‌های فروردین‌ماه خبر داده بود.
بر اساس برنامه قرار است پس از پایان این مسابقات آزمایشی، داوران، اساتید و کارشناسان قرآنی نظرات خود را در مورد این نوع برگزاری اعلام کنند تا در صورت پذیرش در مسابقات سراسری قرآن مورد استفاده قرار گیرد.
داوری این مسابقات را محمدرضا ابوالقاسمی، محمدجواد پناهی و حیدر کسمایی در بخش تجوید، سیدجواد سادات فاطمی، حسین اخوان‌اقدم و سعید رحمانی در بخش وقف و ابتداء، اسماعیل مومن‌ثانی، احمد لیایی و حمید شاکرنژاد در بخش صوت و محمود لطفی‌نیا، رضا محمدپور و صالح اطهری‌فرد نیز در بخش لحن برعهده دارند. همچنین رئیس هیئت داوران را محمد بنیادی برعهده دارد.

شیوه جدید مسابقات قرآن اوقاف در حال اجرای آزمایشی در قم + عکس

برگزاری مسابقات آزمایشی با استفاده از شیوه جدید طراحی شده + عکس

شیوه جدید مسابقات قرآن اوقاف در حال اجرای آزمایشی + عکس

برگزاری مسابقات آزمایشی با استفاده از شیوه جدید طراحی شده + عکس

برگزاری مسابقات آزمایشی با استفاده از شیوه جدید طراحی شده + عکس

انتهای پیام

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۲۲:۰۱
0
0
این مسابقات در مازندران چندین دوره برگزار شد مسئولین به جای دور زدن جامعه ی قرآنی و با القاب و عناوین مختلف خودشونو فریب میدن نه بچه های قرآنیو ...شیوه لیگ حافظان مازندران ...دست مریزاد جناب حسینی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: