کد خبر: 3698175
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۰
گروه اندیشه ــ مدیر روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور از رونمایی «جایزه بین‌المللی شهید چمران» در قالب جشنواره علمی-پژوهشی دوسالانه شهید چمران، در زادروز ولادتش خبر داد.

رونمایی از «جایزه بین المللی شهید چمران» در سالروز ولادت

به گزارش ایکنا؛ علی قجری، مدیر روابط عمومی بسیج اساتید گفت: به منظور پاسداشت مقام شهدای جهاد علمی و در سالروز ولادت شهید دکتر مصطفی چمران، که پیشقراول جهاد مقدس علمی و اسوه استادان متعهد و مومن به شمار می‌آید، سازمان بسیج اساتید کشور از «جایزه بین‌المللی شهید چمران» رونمایی می‌کند.
وی افزود: با توجه به جایگاه رفیع و بی بدیل علم در اقتدار کشور و رفع نیازهای جامعه، با عنایت به رسالت سازمان بسیج اساتید در کمک به انجام تحقیقات مورد نیاز کشور و حل معضلات جامعه، ترغیب و تشویق جامعه علمی و نخبگانی کشور بدین سو و نیز حمایت از آثار علمی نوآورانه و مبتکرانه اساتید دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور که رویکردی بومی، نوآورانه و نظریه پردازانه در جهت رفع نیازهای جامعه و جهان اسلام دارند، جشنواره دوسالانه بین‌المللی شهید چمران طراحی و برگزار می‌شود.
مدیر روابط عمومی بسیج اساتید با تأکید بر اهمیت و جایگاه علمی این جشنواره بین‌المللی خاطرنشان کرد: اساتید برگزیده در این جشنواره بین‌المللی که در تاریخ 31 خردادماه در سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار می‌شود، به جایزه و «نشان علمی شهید چمران» مفتخر می‌گردند.
قجری با تشریح ابعاد علمی و اجرایی جشنواره بین‌المللی شهید چمران گفت: آن دسته از آثار علمی نوآورانه و مبتکرانه در قالب کتاب، رساله و پایان نامه، اختراعات ثبت شده و طرح‌های پژوهشی منتج به محصول یا حل یک معضل جامعه در چهار زمینه اصلی علوم انسانی و هنر، علوم پایه و کاربردی، فنی و مهندسی و علوم طبیعی و پزشکی در این جشنواره پذیرش و مورد داوری قرار خواهند گرفت.
وی افزود: جشنواره در حوزه‌های مختلف علمی از جمله پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، توسعه‌ای، اختراع و نوآوری و نیز تحقیقات معطوف به حل معضلات جامعه و جهان اسلام فعالیت می‌نماید.
مدیر روابط عمومی بسیج اساتید با اشاره به دستاوردهای این جشنواره اظهار کرد: یکی از دستاوردهای این جشنواره علمی بین‌المللی برای شرکت کنندگان و برگزیدگان آن، بسترسازی و ایجاد امکانات لازم جهت نشر رساله‌ها و پایاننامه‌های برتر خواهد بود. اقداماتی از قبیل چاپ کتاب، انتشار مقاله و ارایه آثار پژوهشی در قالب جلسات کرسی نقد در دانشگاه‌های کشور، از نتایج شرکت در این جشنواره بین‌المللی است.
قجری در پایان بیان کرد: دبيرخانه جشنواره بین‌المللی شهید چمران در سازمان مرکزی بسیج اساتید کشور مستقر بوده و تمام امور علمي و اجرايي جشنواره توسط این دبيرخانه كه زير نظر دبير جشنواره است، پيگيري خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: