کد خبر: 3698189
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۳
گروه جامعه ــ در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با معاون رئیس شورای عالی حج و عمره عراق درباره موضوعاتی همچون افزايش سطح خدمات به حجاج دو كشور و انتقال تجربیات ایران در حوزه حج به عراق، تبادل نظر و همفکری صورت گرفت.

اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات حج به عراق

به گزارش خبرگزاری ایکنا به نقل از روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری، سید راضی حسینی، معاون رئيس شورايعالی حج و عمره عراق كه در صدر هیئتی به تهران سفر كرده است با حجت الاسلام والمسلمين سيدعلی قاضی عسكر، نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايرانی ديدار و گفت‌وگو كرد.

دراين ديدار كه با حضور معاونان فرهنگی و امور بین الملل بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد، طرفين درباره راه‌های توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها در حوزه حج گفت‌‌وگو کردند و سیدراضی حسینی، برگزاری کارگاه آموزشی برای هیئت عراقی در تهران را در جهت انتقال تجربیات بعثه حج جمهوری اسلامی ایران بسیار مفید ارزیابی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نیز در اين ديدار تاکید کرد: بعثه حج جمهوری اسلامی ایران برای انتقال تجارب در حوزه های اجرايی، آموزشی و فرهنگی به طرف عراقی آمادگی دارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت لزوم آموزش مستمر کارگزاران حج برای خدمتگزاری بهتر به حجاج را یادآور شد و تصریح کرد: زائران باید از ابتدا تا انتهای سفر معنوی حج احساس کنند از طرف کشور میزبان مورد تکریم قرار می‌گیرند، خدمات و امکاناتی که برای حجاج فراهم می‌شود برای این است که زائر با آرامش خاطر بهره لازم را از زیارت حرم نبوی و خانه کعبه ببرد.

قاضی عسکر در ادامه بر اهمیت بیان مناسک، آداب، اسرار و معارف سفر حج و آموزش تاریخ اسلام و معرفی کشورهای اسلامی و عقاید مسلمانان مذاهب مختلف به زائرانی که می‌خواهند به حج اعزام شوند، تاکید کرد.

وی با مهم خواندن تبیین فلسفه حج و زیارت خانه خدا در تحول روحی و اخلاقی زائر، ابراز امیدواری کرد که با همت و تلاش همه کشورها را شرایط برای انجام راحت تر حج و بهره وری بیشتر حجاج فراهم شود.

بنابر این گزارش، مسئولان حج ايران و عراق در پایان این دیدار از تعامل، همكاری، همفكری و تبادل نظر در راستای افزايش سطح خدمات برای حجاج دو كشور استقبال كردند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: