کد خبر: 3698208
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵
آیت‌الله موسوی جزایری خواستار شد؛
گروه اجتماعی ـ آیت‌الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان در شورای فرهنگ عمومی خوزستان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اهواز برگزار شد پیشنهاد ثبت 27 دی ماه (سالروز واقعه چهارشنبه سیاه) به عنوان روز ملی اهواز را مطرح کرد.

به گزارش ایکنا از خوزستان، آیت‌الله سید محمد علی موسوی جزایری در پنجاه و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیت وی برگزار شد، با اشاره به واقعه چهارشنبه سیاه در اهواز گفت: پیشنهاد می شود روزی به نام اهواز در تقویم ملی ثبت شود.

وی ادامه داد: در روز ۲۶ دی ماه که خبر فرار شاه از ایران به ما رسید ما در مسجد صاحب‌الزمان منطقه کمپلو بودیم و آقای خزعلی آنجا منبر رفته بود. در آنجا بود که خبر فرار شاه رسید و مردم به صورت خودجوش به خیابان ها آمدند و شادمانی کردند. در بعد از ظهر آن روز جامعه روحانیت اهواز تشکیل جلسه دادکه مصوباتی داشت.

آیت‌الله موسوی جزایری گفت: دعوت کردیم از مردم که روز بعد یعنی 27 دی در حسینیه اعظم جمع شوند. جلسه دیگری هم در دانشگاه تشکیل شد که آقای خزعلی آنجا رفت. در حال سخنرانی بودیم که خبر رسید تانک ها به طرف حسینیه‌ می آیند. شلیک را شروع کردند همزمان هلیکوپترها هم از بالا می‌زدند. یک قتل عام برپا شد و عده زیادی شهید شدند. بعد از آن ما اعلام تحصن کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: هر یک از شهرهای استان خوزستان روزی بزرگ را دارند و در تقویم هم روز ملی دزفول و خرمشهر به ثبت رسیده است؛ واقعه چهارشنبه سیاه روز شاخص اهواز در دوران مبارزات انقلاب اسلامی بوده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: