کد خبر: 3698561
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
حجت الاسلام بهرامی خبر داد:
گروه اجتماعی: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل از تقدیر از عاملان زکات شهرستان اردل خبر داد.

حجت‌الاسلام حمید بهرامی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل، در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، با اعلام این خبر گفت: پرداخت زکات که از واجبات است در اسلام بسیار اهمیت دارد و باید این مهم در جامعه تبیین گردد.

وی بابیان اینکه یکی از مسائلی که اخیراً مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید داشتند، بحث عدالت است اظهار کرد: یکی از شاخه‌های عدالت با پرداخت زکات قابل‌دسترسی است.
حجت‌الاسلام بهرامی با اشاره به اینکه افزود: با پرداخت زکات است که فقر از بین می‌رود و باید در گسترش فرهنگ زکات یک اهتمام ویژه داشت افزود: مبلغین، روحانیون و افراد متدین و آگاه در راستای فرهنگ‌سازی زکات نقش بسزایی دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل با تأکید بر اینکه این افراد طبق فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید نسبت به اطرافیان خود احساس مسئولیت کنند و ایشان را به فریضه زکات آگاهی بدهند خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم فرهنگ زکات را نهادینه کنیم آن‌وقت به رفع فقر و دستیابی به عدالت باید امید داشته باشیم.
وی تصریح کرد: اگر زکات گرفته‌شده به‌درستی و درجایی که باید مصرف بشود انجام گیرد موجب برکات فراوان فردی و اجتماعی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: