کد خبر: 3699453
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
گروه بین الملل ـ مسجد شاه جهان در شهر ووکینگ (Woking) در شرق انگلیس که پیشتر جزو بناهای تاریخی درجه دوم محسوب می‌شد، در فهرست بناهای تاریخی درجه اول انگلیس ثبت شد.

ثبت مسجد شاه جهان در فهرست بناهای تاریخی انگلیس + عکس/ انگلیسیبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری inews.co.u؛ این مسجد که قدمت آن به قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد از سوی دیده‌بان حفاظت از بناهای تاریخی انگلیس در ردیف بناهای درجه یک این کشور مانند رویال پاویون وکاخ باکینگهام (اقامتگاه‌های سلطنتی) قرار گرفت.


همچنین مسجد مرکزی لندن نیز که در سال 1970 ساخته شده است، به عنوان یک بنای محافظت شده در ردیف دوم فهرست بناهای تاریخی درجه دو قرار گرفت.


دانکان ویلسون(Duncan Wilson)، مدیر بناهای تاریخی انگلیس گفت: مایه افتخار است که از این طریق این مکان‌های عبادی بی‌نظیر مسلمانان بیشتر شناخته می‌شوند.


مسجد شاه جهان در سال 1889 توسط ویلهلم لایتنر (Wilhelm Leitner)، شرق‌شناس مسلمان‌شده ساخته شد و قدیمی‌ترین مسجد موجود در انگلیس است که از ابتدا از آن به عنوان مکان عبادی مسلمانان استفاده شده است.


در ساخت مسجد شاه جهان از سنگ های گرانیت استفاده شده و همچنین بنای ساختمان مسجد شامل گنبد، مناره و حیاط است.
انگلیس دارای 1500 مسجد است که به دلیل تنوع فرهنگی و نژادی مسلمانان بناهایی که به عنوان مسجد مورد استفاده قرار می‌گیرد شکل و ساختارهای مختلفی دارند.
انتهای پیام

ثبت مسجد شاه جهان در فهرست بناهای تاریخی انگلیس + عکس/ انگلیسی

ثبت مسجد شاه جهان در فهرست بناهای تاریخی انگلیس + عکس/ انگلیسی

ثبت مسجد شاه جهان در فهرست بناهای تاریخی انگلیس + عکس/ انگلیسی
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: