کد خبر: 3699675
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
گروه بین‌الملل – خوابگاه مدرسه اسلامی و حوزه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور ایرانیان مقیم غنا و جمعی از اساتید این کشور در آکرا افتتاح شد.

افتتاح خوابگاه حوزه علمیه بانوان در غنا+عکسبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه اسلامی غنا؛ این خوابگاه همزمان با جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) توسط نصرت الله مالکی، سفیر ایران در غنا افتتاح شد و شامل چهار اتاق بزرگ با ظرفیت 130 نفر است.

در این مراسم که رایزن موقت فرهنگی ایران، چند تن از اساتید دانشگاه غنا، جمعی از ایرانیان مقیم، تعدادی از طلاب حوزه علمیه اهل بیت(ع) غنا و دانشجویان دانشگاه اسلامی حضور داشتند، ضمن مدیحه‌سرایی برای بانوی دو عالم، سخنرانان درباره اهمیت جایگاه حضرت فاطمه زهرا و نقش مهم تعلیم و تربیت بانوان در ساختن جامعه اسلامی سخنرانی کردند.

گفتنی است، این خوابگاه با مساعدت وحید اشتیاق، از ایرانیان مقیم کانادا و نیز مساعدت جامعه المصطفی ساخته شده و تکمیل ساخت طبقه دوم مدرسه و خانه امام مدرسه همچنان نیازمند مساعدت خیرین است.

مدرسه حضرت فاطمه زهرا(س) اولین مدرسه اسلامی دخترانه در آکرا، پایتخت کشور غنا است که سه سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر هفتاد طلبه(دانش‌آموز) دارد.

دانش‌آموزان بعد از سه سال، ضمن دریافت مدرک دیپلم معتبر غرب آفریقا(WASSCE)، مدرک کاردانی علوم اسلامی را دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: