کد خبر: 3700446
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
حیدری تأکید کرد:
گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه موقت سیرجان بر توجه به فیوضات و برکات ماه رجب و ایام اعتکاف تأکید کرد و گفت: همانگونه که در ایام عید به نظافت می‌پردازیم تا خانه و محیطی دلنشین داشته باشیم در ماه رجب هم باید جان را از گناهان تمیز کرد تا روح انسان عطر خوش پاکی از گناهان را استشمام کند

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسین حیدری، امام جمعه موقت سیرجان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با مرور بر ظلم و جنایات دستگاه حاکمیت آمریکا در منطقه و جهان گفت: تنها راه پاسخگویی به ظلم و زورگویی‌های استکبار، ایستادگی مقابل آنان است.
وی افزود: روش استکبار ابتدا ظلم و زور و عربده‌کشی است، اما وقتی طرف مقابل را مقتدر و با صلابت و روحیه ایستادگی دیدند از موضع قدرتی که خودشان می‌دانند پوشالی است، عقب‌نشینی می‌کنند.
حیدری با اشاره به ایستادگی کره شمالی در مقابل آمریکا افزود: ابتدا رئیس جمهور آمریکا استفاده از حربه ترساندن و حمله به این کشور را داشت، اما وقتی دید کره شمالی از موضع خود عقب‌نشینی نمی‌کند و خود را برتر از آمریکا می‌داند، عقب نشست و موضع خود را صلح و مذاکره اعلام کرد.
وی به روزهای پایانی سال و ضرورت توجه به مستمندان و فقرا پرداخت و گفت: سال 96 دارای خاطرات تلخ و شیرینی بسیاری بود که باید از خاطرات بد درس عبرت گرفت تا تکرار نشوند و خاطرات خوب را سرلوحه کار خود قرارداد.
امام جمعه موقت سیرجان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد جوانان بیان کرد: رهبری نظام نسل امروز را همانند نسل دوران دفاع مقدس، دارای شجاعت، بصیرت، کرامت و دارای از خودگذشتگی عنوان کردند که ملت ایران را به آینده خوب و روشن کشور امیدوار می‌کند و ما نیز باید در تربیت و نگهداری این نسل و نسل‌های آینده برنامه داشته باشیم.
حیدری با تبریک سال جدید بر توجه به فیوضات و برکات ماه رجب و ایام اعتکاف تأکید کرد و گفت: همانگونه که در ایام عید به نظافت می‌پردازیم تا خانه و محیطی دلنشین داشته باشیم در ماه رجب هم باید جان را از گناهان تمیز کرد تا روح انسان عطر خوش پاکی از گناهان را استشمام کند و از بوی بد گناهان پاک شود تا رسوای گناهان قرار نگیرد.
منبع: ستاد اقامه نمازجمعه استان کرمان
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: