کد خبر: 3703837
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
حجت‌الاسلام عزیزی خبر داد:
گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال وبختیاری از تمدید مهلت ثبت نام چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال وبختیاری در گفت‌و‌گو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری با بیان این مطلب، افزود: مهلت ثبت نام در بخش آوایی مسابقات در رشته های حفظ و قرائت و اذان و دعاخوانی تا ۳۰ فروردین و بخش معارفی تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شده است. حجت الاسلام عزیزی افزود چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان در سال جاری در دو رشته آوایی انفرادی شامل رشته‌های حفظ5، 10، 20 و حفظ کل، قرائت، ترتیل ، دعاخوانی و اذان ویژه برادران و در رشته های معارفی شامل تفسیر نمونه سوره حجر، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث در سراسر کشور برگزار می‌شود.
عزیزی با اشاره به اینکه شرکت کنندگان مجاز هستند به صورت همزمان در یکی از رشته های آوایی انفرادی و معارفی شرکت نمایند، افزود: آزمون رشته های معارفی در مرحله شهرستانی به صورت الکترونیکی برگزار می شود . وی افزود در بخش معارفی رشته تفسیر و معارف قرآن نیز ویژه برادران و خواهران اهل سنت، منبع مطالعاتی مستقلی در نظر گرفته شده است که علاقمندان اهل سنت میتوانند در این رشته شرکت نمایند.
وی در خصوص شرایط شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات اظهار داشت: داشتن تابعیت ایرانی در مسابقات فردی و گروهی ، عدم اشتغال به تحصیل در مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، داشتن حداقل سن 18 سال و حداکثر 40 سال از شرایط شرکت در این مسابقه است.
مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان با بیان اینکه افرادیکه سن آنها زیر 18 سال بوده اما دانش آموز نیستند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، گفت: دانش آموزان بالای 18 سال باید در مسابقات دانش آموزی شرکت کنند.
به گفته‌ی عزیزی سقف سنی حداکثر 40سال شامل بخش معارفی مسابقات نمی شود و افراد با حداقل سن 18 سال می توانند در مسابقه معارفی شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه این مسابقات در محل سکونت هر شرکت کننده در هر شهرستان برگزار می شود، گفت: شرکت کنندگان فقط می توانند در مسابقات یک شهرستان شرکت کنند در غیر اینصورت در هر مرحله از مسابقات که خلاف موضوع اثبات شود، موجب حذف شرکت کننده خواهد شد .
عزیزی گفت: علاقه مندان می‌توانند برای ثبت نام در این دوره از مسابقات به سایت رسمی مسابقات قرآن به آدرس quraniran.ir و یا به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه شاغلان اداره‌های دولتی و غیردولتی با ارائه گواهی می توانند در مسابقات شهرستان خود شرکت کنند، گفت: طلاب حوزه‌های علمیه و دانشجویان صرفا در طول مدت تحصیل و سربازان در طول مدت خدمت نظام وظیفه با ارائه گواهی معتبر می توانند در شهرستان محل تحصیل یا خدمت در این دوره از مسابقات سراسری ثبت نام کنند.

یادآور می شود جزئیات چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف در کانال تلگرامی به نشانی https://t.me/QuranChb97 اطلاع رسانی شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: