کد خبر: 3705133
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
گروه فرهنگی - مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: پیشرفت فیزیکی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان حدود 45 درصد است که عمده کار، طی سه سال اخیر صورت گرفته است.

به گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری به نقل از ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – سرهنگ عباس عباسی 22 فروردین‌ماه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، اظهار کرد: در حوزه دفاع مقدس مردم و مسئولان به این باور نرسیده‌اند که در برخی از موارد دچار عقب ماندگی هستیم در صورتی که اگر تلاش‌ها با همت مسئولان مضاعف شود کارهای خوبی که از گذشته آغاز شده ادامه خواهند یافت.
وی هویت‌بخشی و مقابله با تهاجم فرهنگی، بازشناسی دستاوردهای جنگ تحمیلی و استفاده از فرصت‌ بازدارندگی در برابر متجاوز خارجی را از اهداف ایجاد مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان دانست و گفت: نخستین المان ورودی پروژه، دروازه قرآن بوده که بر گرفته از خاطره اعزام به جبهه بوده است.
عباسی با بیان اینکه محور عروج(از بخش‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس) مسیر اصلی دسترسی به گنجینه بوده است، تصریح کرد: ساختمان اصلی گنجینه دفاع مقدس در پنج هکتار و زیربنای پنج هزار و 286 مترمربع است.
وی محور آب، محل نمایش ادوات نظامی و دیوارهای نمایشی، میدان موانع، خط‌‌الراس و سنگرهای دیده‌بانی، ورودی و سیاه‌چادرها، المان‌های نصب تصاویر شهدا و طراحی عملیات والفجر 10 در مساحتی حدودا دو هکتاری را از دیگر بخش‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان دانست و تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این مرکز حدود 45 درصد است که عمده کار، طی سه سال اخیر صورت گرفته است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ادامه داد: طی سال گذشته تعداد زیادی از ادوات نظامی به مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان انتقال یافت.
وی گفت: تاکنون هفت میلیارد و 100 میلیون تومان به این پروژه اختصاص داده شده که سال گذشته دو میلیارد و 400 میلیون تومان در قالب اسناد خزانه و امسال یک میلیارد و 600 میلیون تومان اختصاص داده شده است.
عباسی گفت: امسال اختتامیه جشنواره « فصلی به رنگ عشق » سه خرداد ماه برگزار می‌شود که سال گذشته فراخوان آن در سه حوزه خاطره‌نویسی، داستان‌نویسی و شعر اعلام شد و در حال حاضر در مرحله داوری است.
وی افزود: در هر حوزه یک اثر به عنوان اثر برگزیده انتخاب خواهد شد و در روز اختتامیه برگزیدگان هر بخش معرفی می‌شوند همچنین در مراسم اختتامیه از چندین عنوان کتاب رونمایی خواهد شد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خاطرنشان کرد: سالانه 30 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس به چاپ می‌رسد که هشت جلد کتاب با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نوشته شده که ممکن است از جلد نخست آن به نام « شناسنامه » در اختتامیه جشنواره فصلی به رنگ عشق رونمایی شود.
به گزارش ایسنا، طی حکمی از سوی سردار سرتیپ بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری به عنوان رئیس هیئت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان منصوب شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: