کد خبر: 3705486
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
کانون خبرنگاران نبأ ــ مراسم حس خوب بندگی با همکاری کانون فرهنگی تبلیغی مبارز با نفوذ شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد علی لطفیان سرگزی، اداره کل اوقاف وامور خیریه استان کرمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران در شهرستان فهرج برگزار شد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، مراسم حس خوب بندگی امروز شنبه، 25 فروردین 97 با حضور جمعی از اعضای یاور نماز و خانواده هایشان در شهرستان فهرج استان کرمان با همکاری کانون فرهنگی تبلیغی شهید مبارز شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد علی لطفیان سرگزی، اداره کل اوقاف وامور خیریه استان کرمان وبنیاد شهید وامور ایثارگران برگزار شد.

حجت الاسلام علیرضا لطفیان سرگزی، مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان فهرج ضمن سفارش همه جانبه به احیاء زکات و اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منكر و سبک زندگی اسلامی و با تبریک عید مبعث پیامبر(ص) گفت: این ایام مبارک فرصت‌هایی برجسته برای عبادت و توسل است و کلید حل مشکلات، دعا، یاد خدا و اصلاح دل‌ها است و ماه رجب و شعبان و رمضان عید کسانی است که قصد اصلاح قلوب خود را دارند.

وی با اشاره به اینکه انگیزه بعثت پیامبر(ص) مبارزه با ظلم و نجات انسان و تربیت انسان است گفت: آن چیزی که ما در روز مبعث باید توجه به آن بکنیم این است که بعثت رسول خدا راه رفع ظلم را به مردم بفهماند، راه اینکه مردم بتوانند با قدرتهای بزرگ مقابله کنند به مردم بفهماند. بعثت برای این است که اخلاق مردم را، نفوس مردم را، ارواح مردم را و اجسام مردم را، تمام اینها را از ظلمتها نجات بدهد، ظلمات را به کلی کنار بزند و به جای او نور بنشاند، ظلمت جهل را کنار بزند و به جای او نور علم بیاورد، ظلمت ظلم را به کنار بزند و به جای او عدالت بگذارد، نور عدالت را به جای او بگذارد و راه خدا را به ما بفهماند، بفهماند که تمام مردم، تمام مسلمین برادر هستند و باید با هم وحدت داشته باشند، تفرق نداشته باشند. نعمت بعثت و برانگيختن پيامبر اعظم(ص) براى بشريت از همه نعمت‏هاى الهى در طول تاريخ بزرگتر است. بنابراين می توان به جرئت اين‏ را گفت كه روز مبعث، برترين و بزرگ‏ترين و پربركت‏ ترين روزهاى همه ايام سال است. خاطره آن روز را بايد گرامى بداريم و عظمت آن حادثه را در نظرمان مجسم كنيم.

وی ادامه داد: راه جلوگیری از مبتلا شدن به غفلت و سقوط تدریجی را مراقبه خواندند و افزودند: همه ما مسئولان در جمهوری اسلامی احتیاج به تعمیر قلب خود داریم زیرا جمهوری اسلامی بر اساس اهداف و آرمان‌های مهمی همچون توحید و شریعت الهی، عدالت، آزادی و استقلال بوجود آمده و با حکومت‌های متعارف در دنیا متفاوت است.

سرگزیان با اشاره به شعار سال حمایت از کالای ایرانی گفت: با تعصّب دنبال کالای ایرانی بگردید؛ فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: یکی از موانع مهم، عیوب اساسی در سبک زندگی ما است؛ این دیگر مربوط به مسئولین نیست، مربوط به خود ما و شما آحاد مردم است. ما در سبک زندگی مشکلاتی داریم که عبارتند از مصرف‌گرایی، اسراف و زیاده‌روی و زیاد خرج کردن. یکی از مشکلات ما رفاه‌طلبیِ افراطی است؛ و مشکل دیگر اشرافیگری است.

حجت الاسلام سرگزیان با اشاره به روز ارتش جمهوري اسلامي و نيروي زميني گفت: اقتدار، امنیت، عزت و توانایی کافی در زمان لازم از اهداف اصلی ارتش و نیروهای مسلح است.

وی دوران کنونی را دوران عزت جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: علت تهاجم‌های بی‌سابقه کنونی بر ضد نظام اسلامی، قدرت روز افزون این نظام است زیرا دشمنان از این قدرت فزاینده به‌شدت احساس خطر کرده‌اند و حملات خود را افزایش داده‌اند.

در این مراسم از دو کتابچه(نشان ارادت) و (کتابچه قنوت آخر) با موضوع سیر مبارزات یاران امام خمینی ره در آیینه اسناد شفاهی با هدف معرفی سه نفر از جهاد گران بسیجی، فرماندهان لایق، پرچمداران بی ریای جبهه فرهنگی تربیتی، مدافعان فهیم وبصیر ولایت معروف به فقیر الی الله وغنی عن الناس، محب اهل بیت علیهم السلام، روحانیان مبارز واز علاقه مندان به امام خمینی ره واز همراهان نهضت ومبارزان قبل انقلاب واز عالمان اخلاق مدار معروف به آیات ثلاث عشایر اندیشمندان متعهد روشن ضمیر ازدانش آموختگان حوزه علمیه مشهد مقدس و از شاگردان حضرات آیات سید محمد هادی میلانی، شیخ حسن قافی یزدی، سید عباس کاشانی مشاور آیت الله مرعشی نجفی،محمد محمدی ری شهری، غلامرضا صلواتی اراکی، سید مهدی عبادی، رونمایی شد.

لطفیان

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: