کد خبر: 3705982
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
ولیئی خبر داد:
گروه جامعه ــ مدیرکل کمیته امداد استان تهران از اجرای دوره سوم طرح قرآن در خانه به منظور ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی برای هزار و 800 نفر از مددجویان تحت حمایت خبر داد.
ق
 
محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در گفت‌وگو با ایکنا؛ به ارائه گزارشی از روند اجرای طرح قرآن در خانه پرداخت و با بیان اینکه اجرای این طرح یکی از برنامه‌های حوزه فرهنگی در بخش آموزش خانواده است که برای خانوار‌های تحت حمایت درنظر گرفته شده است، گفت: دوره سوم این طرح به منظور ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی با مشارکت هزار و ۸۰۰ نفر از مددجویان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه طرح قرآن در خانه برای اولین بار در سال ۹۵ برگزار شد، افزود: در دو دوره گذشته نیز هزار و ۳۰۰ نفر از مددجویان در این طرح شرکت کردند.

وی بیان کرد: در دوره سوم از برگزاری طرح قرآن در خانه بسته‌ای مشتمل بر یک جلد کلام الله مجید به همراه شش دفترچه که هر کدام شامل ترجمه و مفاهیم پنج جزء از قرآن همراه با سؤالات آزمون غیرحضوری است به مخاطبان اهدا می‌شود که در مطالعه از پنج جزء از قرآن به سئوالات مربوطه پاسخ دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به مراحل برگزاری اجرای این طرح در دوره سوم، اشاره کرد و ادامه داد: این دوره در شش مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول از ابتدای اسفند‌ماه سال گذشته، آغاز شده و تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری، نیز ادامه دارد. به تمام خانوار‌هایی که اقدام به تکمیل و ارسال دفترچه سئوالات کرده باشند، گواهی آموزشی ارائه می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با اشاره به انتخاب مخاطبین شرکت کننده در این طرح، بیان کرد: مرحله سوم اجرای طرح قرآن در خانه با اولویت شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی، دانش آموزان و طلاب علوم دینی با تقدم شرکت در طرح ولایت و دانش آموزان مقطع دوم متوسطه است.
 
ولیئی با بیان اهداف اجرای طرح قرآن در خانه، گفت: ارتقای دانش دینی، ایجاد مهارت در قرآن آموزان در زمینه قرائت و تفسیر قرآن و انس بیشتر با قرآن در منازل از اهداف اصلی اجرای این طرح است.
انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: