کد خبر: 3706003
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
روحانی اعزامی به سرپل ذهاب خبر داد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ شاید ‏هیچ وقت درک نکنیم که در یک محیط با ۸۰ خانوار فقط یک سرویس بهداشتی در مدرسه‌ای با ساختمان ترک خورده موجود باشد، ولی این مشکل و ده‌ها مشکل عجیب دیگر در سرپل ذهاب کرمانشاه وجود دارد و مردم مظلوم و زلزله‌زده خواسته زیادی از ما ندارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محجوب‌زاده، رئیس هیئت الزهرا(س) شهرستان دزفول و روحانی اعزامی به کرمانشاه در رابطه با فعالیت‌های گروه اردوی جهادی هیئت روضةالزهرا(س) در کرمانشاه در گفت‌و‌گو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، بیان کرد: کسی که در سختی‌ها و گرفتاری‌های مردم، آ‌‌ن‌ها را یاری برساند و با برآوردن حاجات آنان به آن‌ها آرامش هدیه کند، خداوند در سخت‌ترین مراحل زندگی پس از مرگ، یعنی قیامت به او امنیت و آرامش اعطا می‌کند.

محجوب‌زاده با اشاره به سخن حضرت امام موسی کاظم(ع) تصریح کرد: در بیان امام موسی بن جعفر(ع) آمده است «إِنَّ لِلَّهِ عِبَاداً فِی الْأَرْضِ یَسْعَوْنَ فِی حَوَائِجِ النَّاسِ هُمُ الآْمِنُونَ یَوْمَ الْقِیَامَة؛ برای خداوند در روی زمین، بندگانی هستند که در راه رفع حوائج مردم تلاش می‌کنند. آنان در روز قیامت، ایمن‌ هستند». البته خدمت‌رسانی به مردم در همین دنیا نیز به انسان آرامش و انبساط درونی می‌دهد و در روایات اسلامی نیز به آن اشاره شده است که برآوردن حاجات مردم و خوشحال کردن خلق، هم زمینه خوشحالی خدا و رسولش را فراهم می‌کند و هم عامل خوشحالی انسان در دنیا و عالم قبر می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات عمرانی موجود در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ادامه داد: شاید ‏ما هیچ وقت درک نکنیم که در یک محیط با ۸۰ خانوار فقط یک سرویس بهداشتی در مدرسه‌ای با ساختمان ترک خورده موجود باشد و ناموس مردم اجباراً در صف مختلط یک و نیم ساعت منتظر باشند تا نوبتشان برای قضای حاجت برسد! ولی این مشکل و ده‌ها مشکل عجیب دیگر در سرپل ذهاب کرمانشاه وجود دارد و مردم مظلوم و زلزله‌زده خواسته زیادی از ما ندارند.

حجت‌الاسلام محجوب‌زاده با تأکید بر ضرورت حل این مشکل اظهار کرد: در ایام تلفیق بهار طبیعت با بهار معنویت، خـادمـان هیئت روضةالزهرا مسجد شهدای کربلای دزفول اقدام به برگزاری اردوی جـهـادی در مناطق زلـزلـه‌زده کـرمانـشـاه کرده‌اند و مشغول به خدمـات رفاهـی و ساخـت و ساز یکی از مهم‌تـرین و ضـروری‌تـرین امـور این مـردم محـروم، یعنی سرویس بهداشتی و استحمام در روستای کوئیک هستند که با مدد الهی 50 واحد را به اتمام می‌رسانند که هزینه هر واحد یک میلیون تومان است.

محجوب‌زاده با اشاره به اینکه این کار عظیم نیاز به کمک و مدد دوستان و مؤمنان دیگر دارد، تا مشکلات موجود یک به یک از میان برداشته شود، تصریح کرد: علاقه‌مندان به مشارکت در امور خیریه برای این منطقه زلزله‌زده می‌توانند از طریق شماره کارت 6037997400158334 بانک ملی به نام مصطفی محجوب‌زاده در این ثواب الهی شریک شوند و دل این مردم غم‌دیده را شاد کنند.

وی در پایان، اولویت کمک‌رسانی را به‌صورت نقدی و یا آهن‌الات دانست و گفت: خیران می‌توانند با شماره 09124196815 نیز تماس بگیرند، گاهی خدا می‌خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد، وقتی دستی را به یاری می‌گیری، بدان که دست دیگرت در دست خداست.


زینب رحیمی
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: