کد خبر: 3706190
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
آیت‌الله صفایی بوشهری:
کانون خبرنگاران نبأ ــ رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: حمایت از کالای ایرانی نیازمند مدیریت جهادی و دانش‌بنیان مبتنی بر اندیشه والای مقام معظم رهبری است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر، امروز، 27 فروردین‌ماه در دیدار فرماندهان و مدیران رده‌های مختلف منطقه دوم نیروی دریایی سپاه که در محل سالن جلسات دفتر وی برگزار شد، با بیان اینکه منطقه خلیج فارس یک منطقه ژئواستراتژیک از جهات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی است، اظهار کرد: در بین آبراه‌های بین‌المللی شاید هیچ آبراهی به اندازه خلیج فارس دارای درجه حیاتی هم برای کشورهای منطقه و هم نظام بین‌الملل نباشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه خلیج فارس کانون توجهات جهانی است، افزود: هر کس بتواند در عرصه مهندسی جامع خلیج فارس، مدیریتی کارآمد داشته باشد قطعاً تأثیر فوق‌العاده‌ای بر منطقه خواهد داشت و با توجه به اهمیت حوزه خلیج فارس و قدرت بالای تأثیرگذاری مدیریت آن، مقام معظم رهبری صیانت، حراست و دفاع از حوزه خلیج فارس را به سپاه پاسداران واگذار کردند که این نشان از قدرت بالای سپاه است.

نویسنده کتاب «جنگ نرم» با اشاره به حمله جنایت‌کارانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، گفت: این حمله نشان داد که جهان استکبار به سرکردگی این ابر جنایت‌کاران، هیچ‌گاه در فکر قانون‌مدار بودن، مردم و کشورهای مستقل نیستند و به هیچ یک از اینها نمی‌شود اعتماد کرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان بوشهر ادامه داد: آمریکا، انگلیس و فرانسه بدون مجوز از سازمان ملل و شورای امنیت و بدون تأیید وجود بمب‌های شیمیایی توسط گروه‌های حقیقت‌یاب به سوریه حمله کردند و گستاخانه می‌گویند که این کار قانونی است و این کار جهان استکبار نشان می‌دهد که جهان دارای یک نظام سلطه استکباری است که اگر ما اقتدار نداشته باشیم همان کاری را با ما خواهند کرد که با سوریه و عراق کردند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه اکثر کشورهای عربی از این حمله ابراز خرسندی و خوشحالی کردند، افزود: با برخی کشورهای منطقه و آنانی که خصومت دیرینه با ایران دارند نمی‌شود نرمش نشان داد چون از نگاه آنها، نرمش به معنای عقب‌نشینی است.

وی با بیان اینکه جهان استکبار ذاتاً با نظام ما مشکل دارند، افزود: جهان استکبار ذاتاً خوی استبدادی و جهان‌خواری دارند و به دنبال تسلط بر مراکز قدرت هستند به هیمن خاطر، قابل اعتماد نیستند. پای مذاکره با این‌ها رفتن یعنی مذاکره تسلیم و امتیاز دادن، و این نگاه آنهاست.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان بوشهر با بیان اینکه حمایت و تقویت سپاه یک واجب شرعی و تضعیف آن حرام است، تأکید کرد: کسانی که سپاه را تضعیف می‌کنند در هر مقام و لباسی که باشند، در مسیر آمریکا و صهیونیست گام برمی‌دارند و حمایت از سپاه، تقویت تمامیت ارضی ایران، تقویت خط ولایت، تقویت انقلاب، آرمان‌ها و ارزش‌ها و تقویت مردم است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه سپاه یک نهاد امتحان داده الهی است، گفت: سپاه در این 40 سال انقلاب از همان آغازین روزها با تمام وجود سربلند و سرافراز بوده و همچنان مدافع حریم ایمان، انقلاب و اسلام است.

مؤلف کتاب «ولایت‌مداری؛ تنها حجت سیاسی - الهی»، منطقه دوم دریایی سپاه را اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران در حوزه خلیج فارس برشمرد و تأکید کرد: ما باید بر اقتدار خود در همه سطوح دفاع بیافزاییم و رشد ایجاد کنیم.

وی در پایان با اشاره به شعار سال، اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی نیازمند مدیریت جهادی و دانش‌بنیان مبتنی بر اندیشه والای مقام معظم رهبری است.

 

خبرنگار: حامد فکوری

عکاس: کیوان عمادی

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: